Meble od serca trafią do potrzebujących w Gdańsku

Meble od serca trafią do potrzebujących w Gdańsku
Fot. Pixabay

Remontujesz mieszkanie, chcesz pozbyć się starych, zbędnych mebli? Nie wyrzucaj ich. Lepiej przekaż niepotrzebne fotele, sofę czy komodę Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. W razie potrzeby sprzęty te zostaną gruntownie odnowione i zyskają nowego właściciela, którego ucieszy ten dar. 

GSS we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku realizuje projekt „Meble od serca”. Jednym z jego głównych celów jest doposażanie mieszkań i domów rodzin objętych wsparciem MOPR. Zazwyczaj nie jest ich stać na zakup nowego mebla. Darowane: tapczan, stolik czy kuchenne szafki, które są po renowacji, stanowią więc realne wsparcie. Projekt przyczynia się też do aktywizacji zawodowej osób w nim zatrudnionych, np. odnawiających przekazane potrzebującym meble. Realizacja wpisuje się też w trend, by nie wyrzucać niepotrzebnych przedmiotów, ale dawać im drugie życie.

Krzesło, fotel, ale też pościel i naczynia zyskają nowych właścicieli

W ramach projektu rocznie otrzymuje wsparcie około 50 rodzin w Gdańsku. Dodatkowo Spółdzielnia przekazuje potrzebującym naczynia, wyposażenie kuchni, pościel.

– To co często wydaje nam się mało funkcjonalne, niemodne i przez to nieatrakcyjne, może znaleźć zastosowanie w wielu domach mieszkańców Gdańska – mówi Katarzyna Littwin, dyrektorka GSS. – Wierzymy w to, że pozornie bezużyteczne przedmioty dla wielu nowych posiadaczy mogą się okazać wprost skarbami. Osoby przez nas wspierane często mają łzy w oczach w momencie przekazywania im doczyszczonych bądź odnowionych mebli. Spółdzielnia realizuje to zadanie od kilku lat i cały czas cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie najbardziej potrzebne są meble kuchenne, do pokoju: fotele, krzesła i stoliki oraz łóżka, ale raczej mniejsze. Mieszkania, do których wstawiamy meble nie mają dużego metrażu.

Spółdzielnia przyjmuje też pościel, kołdry, poduszki i koce w dobrym stanie. Następnie rzeczy te przekazywane są potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom.  

Osoby, które chcą oddać niepotrzebne meble lub inne sprzęty domowe, proszone są o kontakt z GSS od poniedziałku do piątku, pod numerem tel: 881 703 096 lub email: gdagss@wp.pl.

Projekt „Meble od serca” jest współfinansowany przez miasto.

Print Friendly, PDF & Email