Gdańska Akademia Rodzica

Gdańska Akademia Rodzica
Fot. Elina Fairytale/pexels.com

Kolejna pogadanka w ramach kampanii edukacyjnej Gdańska Akademia Rodzica wyemitowana zostanie we wtorek, 9 maja o godzinie 18.00 na portalu gdansk.pl.

Pogadankę poprowadzi Pani Anna Olczak, psycholożka, do niedawna dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Gdańsku, wieloletnia realizatorka programu Szkoła Dla Rodziców i Wychowawców, koordynatorka Programu JESTEM w PPP1. 

Opowie ona o programie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Jest to szkolenie w formie warsztatów, skierowane do osób, które są zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie rozwoju dzieci i ich potrzeb, opieki i wychowywania. Rozwijając swoje umiejętności wychowawcze, rodzice rozwiną umiejętności budowania relacji rodzinnych opartych na wzajemnym szacunku i współpracy. 

Pogadanka na żywo będzie wyemitowana na portalu gdansk.pl we wtorek, 9 maja o godz. 18.00. Zapis spotkania, tak jak materiały z poprzednich edycji, będzie można znaleźć online także na gdansk.pl.

Mat. prasowe

Gdańska Akademia Rodzica to cykliczne spotkania ze specjalistami i rozmowy na temat relacji, zdrowia psychicznego, edukacji, zdrowego stylu życia, rozwijania talentów czy bezpieczeństwa ekonomicznego. Celem kampanii jest podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży. 

W realizacji kampanii uczestniczą specjaliści m.in.:

  • z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych,
  • z Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży,
  • z Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień,
  • z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
  • z Gdańskiego Centrum Świadczeń.
Print Friendly, PDF & Email