Gdańsk: XI Międzynarodowe Sympozjum Naukowe "15 lat IWRD. Terapia osób z autyzmem"

Gdańsk: XI Międzynarodowe Sympozjum Naukowe "15 lat IWRD. Terapia osób z autyzmem"
Fot. materiały organizatora

Zapraszamy do udziału w XI Międzynarodowym Sympozjum Naukowym: „15 lat IWRD. Terapia osób z autyzmem – model dr Krantz i dr McClannahan w badaniach i praktyce”. Wydarzenie odbędzie się w tym roku w formie online, a udział w nim jest bezpłatny. 

Sympozjum odbędzie się 23 kwietnia w godzinach od 15.00 do 20.30 w formule online na platformie ClickMeeting. Udział w Sympozjum jest darmowy, wystarczy wyrazić chęć udziału, wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. 

Uwaga: liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja otwarta jest do 23 kwietnia do godz. 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Gdański Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka organizuje Międzynarodowe Sympozja Naukowe od 2006 roku. W dotychczasowej historii najczęściej odbywały się one w przestrzeni Uniwersytetu Gdańskiego i za każdym razem poruszały temat autyzmu. Podczas najbliższego spotkania uwaga skupiona zostanie na modelu dr Krantz i dr McClannahan w badaniach i praktyce. Sympozjum będzie niezwykłą okazją do zapoznania się z metodami, których skuteczność została potwierdzona solidnymi badaniami naukowymi.

Podczas całego wydarzenia przewidziane są dwa bloki wykładowe: polskojęzyczny i anglojęzyczny.
W programie wykłady specjalistów z Polski i z USA, zajmujących się terapią osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, opartą na stosowanej analizie zachowania. Wykłady wygłoszą między innymi:

  • dr Gregory S. MacDuff,
  • dr Dawn B. Townsend,
  • dr Susan M. Vener,
  • dr Alison M. Gillis,
  • dr Eric Rozenblat,
  • dr Kevin Brothers,
  • dr Anna Budzińska.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie XI Międzynarodowego Sympozjum Naukowego Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Prezydent Miasta Gdańska. 

Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka od 2006 roku wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom. To właśnie w tym roku Gmina Miasta Gdańska przekazała w drodze darowizny działkę, na której powstała siedziba fundacji. IWRD powstała dzięki Barbarze Piaseckiej Johnson, natomiast Fundacja Barbary Piaseckiej Johnson do dziś wspiera działalność. Kadrę Instytutu stanowią wysoko wyspecjalizowani terapeuci, a trenerzy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem, które odbyły wielomiesięczne staże w USA. Dyrektorem Fundacji jest dr Anna Budzińska, psycholog, superwizor, autorka artykułów poświęconych efektywnym technikom uczenia dzieci z autyzmem.

Print Friendly, PDF & Email