Premier: Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia

Premier: Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia
Fot. Pixabay

Narodowy Program Szczepień przyspiesza, coraz więcej szczepionek dociera do Polski. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia, to oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas wizyty w województwie śląskim odwiedził punkt szczepień przeciw COVID-19 w hali lodowiska „Tafla” w Gliwicach.

Szef rządu podczas wypowiedzi dla mediów podkreślił, że Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Wskazał, że coraz więcej szczepionek dociera do Polski. – Widać, że to, co wcześniej anonsowaliśmy, czyli między 5,5 a 7 mln (dawek szczepionek – PAP) wydaje się niezagrożone. Cały czas liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia. To oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli – powiedział premier.

Jak dodał, już pierwsza dawka bardzo pomaga. – Ona przynajmniej sprawia tyle, że bardzo rzadko następuje ciężki, tragiczny przebieg choroby COVID-19, a więc naprawdę warto – podkreślił Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że po grupach takich jak medycy, czy pensjonariusze DPS-ów, już zaszczepieni, widać, że szczepionka działa.

Premier wskazał, że dzisiaj rozwijany jest program szczepień powszechnych. – To znaczy, że w każdym powiecie przygotowywany jest punt na dużą liczbę szczepionek, która do nas przybędzie – dodał. (PAP)

Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email