Gdańsk: We wtorek możliwe utrudnienia w ruchu

Gdańsk: We wtorek możliwe utrudnienia w ruchu
Fot. pixabay.com

We wtorek, 20 lutego w godz. 10.00-17.00 na terenie miasta odbędą się manifestacje związane z protestami rolników. Spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej.

Protest stacjonarny odbywać się będzie przy ul. Okopowej, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Protest w formie przejazdu odbywać będzie się na trasie: Hucisko – przejazd w kierunku Wrzeszcza – Al. Zwycięstwa – Grunwaldzka – do skrzyżowania z ul. Słowackiego przy Galerii Bałtyckiej i powrót tą samą trasą do skrzyżowania z ul. Hucisko i ponawianie trasy. Przejazd dotyczy maszyn rolniczych.

Dodatkowo protestujący będą dojeżdżać do Gdańska z kierunków, na których również można spodziewać się utrudnień:

  • od Przejazdowa – ul. Elbląską do Huciska,
  • od Kartuz i Kościerzyny – ul. Armii Krajowej do Huciska,
  • od miejscowości Gniew, Tczew i Pszczółki – ul. Trakt Św. Wojciecha do Huciska.

Do godziny 17.00 mogą wystąpić również utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych. Informacje o bieżących zmianach będą dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz na przystankach, na tablicach elektronicznych.

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywających się zgromadzeniach publicznych czuwać będą funkcjonariusze policji. W najbardziej newralgicznych punktach ruchem będzie kierowała policja.

Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy oraz wzięcie pod uwagę omijanie wskazanego odcinka drogi.

Print Friendly, PDF & Email