Gdańsk: A na święta? Krasnale! Charytatywne i eko od wolontariuszy Hospicjum Dutkiewicza

Gdańsk: A na święta? Krasnale! Charytatywne i eko od wolontariuszy Hospicjum Dutkiewicza
Fot. Fundacja Hospicyjna

Blisko tysiąc skrzatów przygotowali wolontariusze i pracownicy Fundacji Hospicyjnej, aby wesprzeć zbiórkę na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Skrzaty można kupić podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku, są na stoisku nr 32. Ponieważ nabywców znajdują w szybkim tempie, szycie wciąż trwa.

Charytatywne krasnale na święta

Czerwone, zielone, szare, kraciaste, pasiaste… Większe, mniejsze i takie całkiem spore – wszystkie z brodą i wszystkie stworzone przez ludzi z wielkimi sercami. Ale każdy jedyny w swoim rodzaju. Skrzaty to dzieło kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy szyli kolorowe “świąteczne maluchy” od przeszło dwóch miesięcy. Część z nich powstała na specjalnych warsztatach organizowanych przez Fundację Hospicyjną, reszta lawinowo w domach wolontariuszy, którzy na szycie świątecznych krasnoludków złapali prawdziwego bakcyla.

Dotychczas uszyto ich blisko tysiąc, ale wolontariusze nie mówią dość, bo krasnale na Bożonarodzeniowym Jarmarku w Gdańsku rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

– Kupujących cieszy pewnie piękna ozdoba świąteczna, ale też szczytny cel, bo dochód ze sprzedaży krasnali zostanie przekazany na rzecz gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC – mówi Paweł Ryta kierownik biura prasowego Fundacji Hospicyjnej.

Gdzie kupić świąteczne krasnale w Gdańsku?

Charytatywne krasnale można nabyć na stoisku nr 32 Fundacji Hospicyjnej oraz Grupy GPEC na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym (Targ Węglowy).

Stoisko jest czynne od poniedziałku do piątku od 16 do 20, a w soboty i niedziele od 12 do 20 i będzie otwarte aż do zakończenia jarmarku, czyli do 23 grudnia. Średnia cena krasnala to 35 zł.

Różnorodność modeli krasnali bierze się stąd, że zostały uszyte ręcznie, z odzieży z odzysku. Są więc nie tylko charytatywne, ale także eko.

Na zdjęciu: Kolorowe, wyjątkowe – krasnale uszyte przez wolontariuszy Fundacji Hospicyjnej. Czekają na nabywców na stoisku nr 32 Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku / Fot. Fundacja Hospicyjna
Print Friendly, PDF & Email