Elbląg: Budowa żłobka na Zatorzu z dofinansowaniem z programu „Maluch+”

Elbląg: Budowa żłobka na Zatorzu z dofinansowaniem z programu „Maluch+”
Fot. Pixabay

We wrześniu miasto Elbląg pozyskało 5 875 926 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowego żłobka i przedszkola przy ul. Mielczarskiego. Dziś prezydent Wróblewski poinformował, że Elbląg otrzymał także dofinansowanie z programu „Maluch+”. Inwestycja zostanie wsparta kwotą prawie 2 milionów złotych.

– W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, które z budżetu państwa można pozyskiwać, myślę tu o samorządach, dostaliśmy przyznane 5 875 926 złotych na budowę przedszkola i żłobka na zatorzu – przypomniał dziś Witold Wróblewski. – Cały proces inwestycyjny jest przygotowywany, ale są również możliwości korzystania pieniędzy z różnych programów i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Maluch+”, gdzie dostaliśmy w tej chwili informację, że do żłobka dostaniemy dofinansowanie w kwocie 1 mln 800 tys. złotych – dodał.

Cała inwestycja – budowa żłobka i przedszkola – to koszt około 11 milionów złotych.

– To dofinansowanie żłobka w kwocie 1,8 miliona złotych jest bardzo oczekiwane, bo zmniejsza udział własny w całym przedsięwzięciu – wskazuje prezydent.

Jak wyjaśnił miasto chce wybudować budynek, w którym znajdzie się przedszkole (zostanie tam przeniesione dotychczasowe przedszkole nr 18) oraz żłobek. W planach jest powstanie 60 miejsc żłobkowych.

Jak wskazał podczas wrześniowej konferencji prasowej Janusz Nowak miasto planowało nową lokalizację dla tego przedszkola, ale uzyskana kwota dofinansowania pozwala na postawienie nowego obiektu w miejscu istniejącego, który zostanie rozebrany.

Budynek przystosowany zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ma być oddany do użytku 1 września 2021 roku.

Print Friendly, PDF & Email