Czesi niepokonani w elbląskim turnieju hokeja

Pięć zwycięstw i pięć straconych bramek w całym turnieju. To bilans drużyny Czech (Olomouc), która finiszowała podczas elbląskiego turnieju Hokeja na Lodzie Osób Niepełnosprawnych. Biało-czerwoni uplasowali się na drugim miejscu.

Drugi dzień zmagań rozpoczęły drużyny Francji i Czech. Inauguracja tego dnia przyniosła kibicom dziewięć bramek, z czego osiem padło po stronie Czech. By ł to kolejny mecz, który pokazał różnicę klasy między najlepszym zespołem ligi czeskiej a pozostałymi drużynami występującymi w turnieju. W kolejnym spotkaniu, naprzeciw siebie stanęły drużyny, które inaugurowały cały turniej – Polska i Francja. Dla biało-czerwonych była to swoista rozgrzewka przed finałem, z kolei dla trójkolorowych kolejny mecz, w którym chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, tracąc przy tym jak najmniej bramek. Sztuka ta się tym razem udała. Szczególnie, ze w pierwszym spotkaniu, reprezentacja Francji straciła aż piętnaście bramek nie strzelając żadnej. Podczas gdy, w sobotnim meczu bilans porażki zamknął się na dziesięciu straconych bramkach i trzech strzelonych gospodarzom turnieju.

W finale spotkały się drużyna Czech (Olomouc) oraz Polacy. Mecz, jako jedyny w całym turnieju, rozgrywany był w trzech tercjach. Choć biało-czerwoni bardzo chcieli sprawić swoim kibicom niespodziankę, to po końcowym gwizdu musieli uznać wyższość rywala, którzy mimo chęci dominacji na lodzie, byli wielokrotnie „doganiani” przez gospodarzy. I choć końcowy wyniki może tego nie odzwierciedla (5:1 dla naszych południowych sąsiadów), mecz był dość zacięty.


Czytaj także: Międzynarodowy Turniej Hokeja. Dzień 1 – FOTORELACJA


Pierwszego dnia odbyły się cztery mecze:
Polska-Francja 15:0
Czechy-Polska 4:2
Francja-Czechy 0:9
Czechy-Polska 5:1

Drugiego dnia rozegrano trzy mecze:
Francja-Czechy 1:8
Polska-Francja 10:3
Polska-Czechy 1:5

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Czechy (Ołomuniec)
2. Polska (IKS „ATAK”)
3. Francja

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z drugiego dnia turnieju.

Print Friendly, PDF & Email