Festyn w Parku Dolinka

W Parku Dolinka odbyła się dziś pierwsza impreza zorganizowana po rewitalizacji tego terenu. Były konkursy dla dzieci oraz wojskowe i sportowe atrakcje. Pogoda dopisała, więc i frekwencja była bardzo dobra. Wielu z przybyłych powtarzało jednak, że sam park jest godny polecania i brakowało takiego miejsca w Elblągu, to już samo dostanie się nań, to już zupełnie inna sprawa.

Nowy plac zabaw, alejki oraz cała infrastruktura od momentu otwarcia przyciągają wielu elblążan. Rodziny z dziećmi mogą spędzić tam czas aktywnie, w bezpiecznych warunkach, w otoczeniu przyrody.

– Park jest naprawdę piękny i z dumą mogę powiedzieć, że w końcu doczekaliśmy się w naszym mieście godnego uwagi parku z atrakcjami niemal dla każdego dziecka – słyszymy od jednej z matek, która przyszła dziś do parku z dziećmi.

Wiele osób z którymi rozmawialiśmy wypowiadało się w podobnym tonie. Niemal wszyscy, zwracali jednak uwagę na brak dogodnego dojścia do parku dla osób z wózkami. Niemal z każdej strony by się dostać do parku trzeba pokonać rząd schodów, lub schodzić po wydeptanych ścieżkach tuż obok schodów.

– Ktoś ewidentnie nie pomyślał jeśli chodzi o tę kwestię – mówi nam pan Roman. – Jestem tutaj już któryś raz i za każdym razem pomagam komuś znieść lub wnieść wózek, bo niejednokrotnie widząc jak kobiety szarpią się z małymi dziećmi w wózkach by dostać się do alejek prowadzących do parku, myślę sobie, że projektant lub ktoś odpowiedzialny za ten bubel, powinien tutaj stać i każdej matce tłumaczyć się ze swojej wizji i za swoją głupotę i całymi dniami nosić te wózki- dodaje wzburzony.

Po wydeptanych ścieżkach prowadzących od ulicy Traugutta w dół do alejek parkowych widać, że rodzice często próbą sobie jakoś radzić. Tyle tylko, że nie do końca jest to bezpieczne i bezsprzecznie nie powinno to mieć miejsca przy nowej inwestycji, która zgodnie z przepisami powinna spełniać wiele norm, w tym te dostępnościowe. Po opiniach jakie słyszeliśmy, a ta zacytowana jest jedną z bardziej stonowanych, mamy wrażenie, że z tą dostępnością, to jednak ktoś się rozminął.

Inną kwestią, na którą zwracali nam uwagę elblążanie, to kwestia parkingu przy parku – a tego obecnie brak.

– Jeżeli chcemy by to miejsce było wizytówką miasta, i zachęcać ludzi do jego odwiedzania, to trzeba im do tego dać warunki. O ile schody jakoś się pokona, to już brak miejsc parkingowych może być sporym problemem dla osób, które chciałyby tutaj przyjechać autem. Mam nadzieję, że ktoś szybko pomyśli o tym – mówi pani Kornelia, która przyszła na plac z całą rodziną.

Tłumy w parku

Podczas dzisiejszej imprezy pn. „Wiosenna Dolinka” organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji placu zabaw odbywały się konkursy z nagrodami dla dzieci. Najmłodsi mogli skorzystać także z zajęć ogólnorozwojowych z piłki nożnej. Wojska Obrony Terytorialnej zaprosiły do zabawy w paintball oraz pokonania autorskiego toru przeszkód.

Na nieco starszych czekały rowery elektryczne od firmy E-Bike WAITW. Można było też spróbować swoich sił, biorąc udział w zajęciach, prowadzonych przez trenerkę personalną Annę Woronowicz.

Kliknij w zdjęcie główne na górze artykułu i obejrzyj fotorelację z wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email