Międzynarodowy Turniej Hokeja

Fot. Rafał Sułek
Fot. RS

Na lodowisku Helena w Elblągu trwa Międzynarodowy Turniej Osób Niepełnosprawnych. W zmaganiach, których organizatorem jest IKS Atak, biorą udział trzy drużyny – Polski, Francji i Czech. Za nami pierwsze spotkania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Turniej rozpoczął się dziś i potrwa do jutra (11 grudnia) do ok. godziny 15:30. Jak mówią organizatorzy, niestety ze względów pandemii i związanymi z tym problemami z przyjazdem do Polski, na elbląskim turnieju zabrakło drużyn m.in. Szwecji czy Kazachstanu.

– Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się już zaprosić więcej drużyn a co za tym pójdzie, kibice będą mogli obejrzeć zmagania na różnym poziomie w tej niezwykłej i jakże wymagającej i ciężkiej dyscyplinie sportowej. Nie ma co ukrywać, większa ilość drużyn wpływa też na atrakcyjność spotkań a turnieje to nie tylko promocja dla nas jako Ataku, lecz przede wszystkim dla miasta i regionu – mówi Tomasz Woźny, trener polskiej reprezentacji.

Ostatecznie w zmaganiach biorą udział dwie drużyny narodowe (Polska i Francja) oraz drużyna klubowa z Czech (Olomouc). Zespoły grają w systemie każdy z każdym oraz rewanż. Mecz finałowy zaplanowano na jutro, na godzinę 14:00.

W pierwszym spotkaniu gospodarze (Polska) spotkali się z trójkolorowymi. Od pierwszych minut jak zawodnicy pojawili się na tafli widać było różnicę klasy pomiędzy zespołami. Biało-czerwoni dominowali na tafli, wręcz rzadko wychodzili poza połowę przeciwnika. Gdy już krążek z zawodnikiem trójkolorowych znalazł się po polskiej stronie, nasi zawodnicy szybko odbierali go przeciwnikowi i wracali z nim na połowę rywala.

– Francuzi grają dopiero trzy lata i jest to jeszcze niedoświadczony zespół. Widać jednak, że niektórzy z zawodników dobrze rokują na przyszłość, także wszystko jeszcze przed nimi. Nas cieszy pierwsze zwycięstwo, zagraliśmy dobrze, potrafiliśmy zagrać drużynowo – czego w ostatnim czasie nam brakowało, było też sporo podań, i przede wszystkim, fajne strzały, które dawały pewność, że zakończą się bramką. Jako trener jestem bardzo zadowolony z tego meczu i uważam, że zawodnicy też mają powody do radości – mówił po wygranym 15:0 meczu Tomasz Woźny.

Trener zauważył również, że jego drużyna powoli wraca do formy i po niespełna trzech miesiącach wspólnych treningów, widać efekty, których niestety zabrakło podczas Mistrzostw Świata.

W drugim spotkaniu turnieju rywalami Polaków była najlepsza drużyna klubowa z Czech (Olomouc).

– Czesi, to już jest czołówka światowa a są jeszcze wzmocnieni Słowakami, którzy też są bardzo wysoko w czołówce światowej tej dyscypliny. Zatem mierzymy się z drużyną, która ma w swoim składzie bardzo dobrych zawodników z dwóch reprezentacji. Tutaj każdy zdobyty punkt będzie dużym sukcesem – podsumował trener.

Spotkanie to, nie miało już tak jednostronnego przebiegu i wyróżniało się obustronną walką o każde podanie i strzał. Ostatecznie, po dwóch tercjach, biało-czerwoni musieli uznać wyższość rywala i zejść pokonani 4:2. Warto zaznaczyć, że obie drużyny spotkają się dziś na tafli raz jeszcze – w meczu rewanżowym. Spotkanie to odbędzie się o 16:00. Organizatorzy zapraszają elblążan na lodowisko, by tam wspólnie kibicować naszej drużynie i zobaczyć tę wyjątkową dyscyplinę sportową z bliska.

Po godzinie 13:00 rozpoczął się przedostatni mecz pierwszego dnia zmagań – Czechy (Olomouc) – Francja.

Jutrzejszy harmonogram turnieju przedstawia się następująco:

9:00 Francja – Czechy (Olomouc)

11:00 Polska – Francja

14:00 FINAŁ

Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację z meczy Biało – Czerwonych z Francją i Czechami.

Print Friendly, PDF & Email