Seniorzy przejęli miasto. Fotorelacja

Fot. Rafał Sułek

Kolorowym przemarszem ulicami miasta oraz przekazaniem kluczy do bram miasta rozpoczął się dziś Elbląski Tydzień Seniora. Do piątku na seniorów czeka wiele różnych atrakcyjnych wydarzeń. Celem inicjatywy jest integracja elbląskich seniorów oraz przedstawienie oferty organizacji zaangażowanych w działalność na ich rzecz.


Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację z wydarzenia


Tuż po godzinie 10:00 spod Urzędu Miejskiego, przy akompaniamencie muzyki, wyruszył liczny i kolorowy pochód, w którym obok seniorów wzięli udział także przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, organizacji pozarządowych na co dzień działających na rzecz osób starszych jak również mieszkańcy miasta, którym codzienność osób starszych nie jest obca.

Na Placu Jagiellończyka odbyło się przekazanie klucza do bram miasta, który z rak prezydenta Wróblewskiego odebrała Krystyna Adamska Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Elblągu oraz Przewodnicząca Rady Seniorów w Elblągu.

– Przekazuję klucz do bram miasta w godne ręce i życzę, by przez ten tydzień seniorzy w naszym mieście dobrze się bawili i skorzystali z jak największej ilości atrakcji, jaką w tym roku dla nich przygotowaliśmy – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Aktywność, edukacja i zdrowie

Do piątku, w ramach Elbląskich Dni Seniora, na seniorów czekają zajęcia na pływalni, wykłady, konferencje, zwiedzanie muzeum, dzień otwarty Dziennego Domu Senior+, seans filmowy oraz kolejna edycja kampanii prozdrowotnej Kierunek Zdrowie.

Już jutro (12 września) na basenie przy Robotniczej na zainteresowanych czekają bezpłatne zajęcia z aquafitness. By wziąć w nich udział wystarczy tylko się zapisać telefonicznie bądź mailowo: 55-625-63-81 lub natalia.kwiatkowska@mosir.elblag.eu Zajęcia rozpoczną się o 9 rano i potrwają godzinę. Także jutro w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Świętego Ducha odbędą się dwa wykłady.

Pierwszy o 12:00 będzie dotyczył roli aptek w dawnych czasach. Poprowadzi go dr Grażyna Nawrolska. Drugi z kolei połączony będzie z degustacją i będzie dotyczył sosów, jogurtów i past twarogowych wytworzonych z dodatkiem ziół z ogrodu Biblioteki Elbląskiej. Zaprezentuje go Barbara Bukowska, dietetyk.

Środa, to trzy propozycje. Dwie kulturalne (darmowe zwiedzanie muzeum oraz seans filmowy w ramach cyklu Elbląg na Dużym Ekranie) oraz dzień otwarty i impreza taneczna dla elbląskich seniorów w Dziennym Domu Senior+. Całość rozpocznie się o 10:30.

W ramach darmowego zwiedzania muzeum (w godzinach 11:00 – 17:30) organizatorzy przygotowali pulę 200 darmowych wejściówek dostępnych przy wejściu do Muzeum.

Na czwartek zaplanowano start cieszącej się dużą popularnością akcji Kierunek Zdrowie. Tym razem będzie ona miała miejsce w Ratuszu Staromiejskim w godzinach 11:00 – 13:00. Więcej w temacie TUTAJ

Na zakończenie Elbląskich Dni Seniora (piątek 15 września), w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja „O depresji… Co możesz zrobić dla osoby chorej na depresję?”. Start o godzinie 10:00.

Print Friendly, PDF & Email