Będzie głośno, będzie radośnie

Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu uroczyście otwarto nowy kompleks placu zabaw „Konik Polny”. Inwestycja niemal w całości sfinansowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Bardzo się cieszę, że kolejne miejsce w naszym mieście budzi radość i taką zdrową pozytywną energię. Chciałbym także pogratulować, bo wasza propozycja nie była jedyną w Budżecie Obywatelskim, która konkurowała o środki finansowe. W tym konkursie trzeba wygrać i jeszcze raz serdecznie gratuluję – mówił tuż przed oficjalnym otwarciem placu zabaw prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Co prawda przekroczyliśmy trochę budżet, bo kwota przeznaczona na realizację tej inwestycji z BO była mniejsza, ale to jest tak, że jeśli jest możliwość wsparcia, a tu taka możliwość była, to to czynimy. Życzę wszystkim dzieciom wspaniałej zabawy i oczywiście tego, by na tym placu zabaw nikomu nic złego się nie stało.

– Dzieci lubią się bawić wesoło, radośnie, lecz gdzie to robić, gdy dookoła tylko trawa rośnie. […] Martwiła się dyrekcja, wraz z nią grono całe, jak problem rozwiązać, gdy zasoby małe. Trzeba działać szybko, zanim ten rok minie. […] Pomysł więc się zrodził w pewien dzień ponury, by obywatelski budżet rozwiał czarne chmury – opowiadał Damian, jeden z uczniów placówki.

Na terenie SOSW nr 2 pojawiły się m.in. ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, tablica aktywności, trampolina, huśtawka bocianie gniazdo, piaskownica, gra w klasy z płyt poliuretanowych i huśtawka wahadłowa. Tuż po otwarciu placu dzieci ruszyły do zabawy.

– W przyszłości będziemy myśleli o rozszerzeniu elementów rekreacyjno-sportowych. Cieszę się, że są tu także elementy do prowadzenia zajeć edukacyjnych. Są tu także urządzenia polisensoryczne. Już zaplanowaliśmy kilka takich zajęć edukacyjnych – mówi Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. – Dlaczego „Konik Polny”? Jesteśmy placówką, która mieści się przy ulicy Polnej, więc jak Polna, to tylko konik polny.

Wykonawcą inwestycji przy ul. Polnej 8 była firma EDUCARIUM Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. Zakres zamówienia obejmował dostawę i montaż wyposażenia placu zabaw. Cała inwestycja kosztowała 642 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email