600. Urodziny Łodzi. Seniorze, przyjdź na piknik zdrowotny i zadbaj o siebie!

600. Urodziny Łodzi. Seniorze, przyjdź na piknik zdrowotny i zadbaj o siebie!
Ivan Samkov/pexels.com

Miejskie Centra Medyczne oraz Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora w urodzinowy weekend, 29–30 lipca, szykują nie lada gratkę. Stawy Jana zamienią się w ogromny, zdrowotny piknik.

Miejskie Centra Medyczne (MCM) i Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) zapraszają wszystkich łódzkich seniorów na piknik z okazji 600. Urodzin Łodzi. Przez dwa dni w miłych okolicznościach przyrody pomogą wam zadbać o zdrowie. 

W programie strefy zdrowotnej znajdą się m.in.:

  • bezpłatne badania i konsultacje dla seniorów i nie tylko,
  • gimnastyka dla zdrowego kręgosłupa,
  • fizjoterapia dziecięca, 
  • konsultacje z fizjoterapeutą uroginekologicznym, 
  • profilaktyka otyłości, 
  • nauka samobadania piersi,
  • porady dietetyka,
  • joga śmiechu.

Nie mniej atrakcyjnie będzie w strefie, którą przygotują CZAS-y. Będziecie mogli spróbować swoich sił w chodzeniu na specjalnej linie rozciągniętej między drzewami, zagrać w trambambule i cymbergaja, nauczyć się pleść makramy, malować na kamieniach i wziąć udział w warsztatach artystycznych. Będzie też można rozruszać się przy tańcu w kręgu oraz innych grach i zabawach. 

Coś dla ducha przygotuje oddział „seniorów” w łódzkim magistracie, bo na piknik przyjedzie z nową, wakacyjną Tytką Seniora (kwartalne wydawnictwo z ofertą zajęć dla seniora m.in. w klubach seniora). Tu też będzie szansa zapoznania się z opaską dla seniora i jej walorami oraz możliwością skorzystania z bezpłatnej teleopieki dla osób 65+. 

Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły bezpośrednio od swojego rzecznika dowiedzieć się, z jakiej oferty pomocy mogą skorzystać, np. w PFRON, czy poznać ofertę stowarzyszeń dla osób potrzebujących wsparcia, działających w Łodzi.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pomoże założyć internetowy profil i elektroniczną legitymację ZUS, a na stoisku NFZ dostaniemy kartę EKUZ, jeśli planujemy wyjazd, założymy internetowe konto pacjenta IKP i dowiemy się, jak szybko i na jakich warunkach pojedziemy do sanatorium.

Miejskie Centra Medyczne oraz Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora – dla umilenia czasu – zaprosiły też orkiestrę dętą. Możecie spodziewać się kilku minikoncertów w trakcie trwania pikniku. 

***

Na piknik dojechać można autobusami: 56, 62, 70, 71 i 75 oraz tramwajami: 3, 16 lub 19 do krańcówki na Kurczakach i stamtąd można podjechać jeden przystanek autobusem lub dojść spacerem w ok. 12 minut.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email