W Krakowie powstał punkt obsługi osób z niepełnosprawnościami

W Krakowie powstał punkt obsługi osób z niepełnosprawnościami

Urząd Miasta Krakowa jest przychylny mieszkańcom z niepełnosprawnościami: uruchomiono nową lokalizację, wyspecjalizowaną w obsłudze osób niepełnosprawnych. Znajduje się ona na Zabłociu, przy ulicy Dekerta 24.

Najważniejsze są dobra komunikacja, dostęp do urzędników, specjalistów  i orzeczników w jednym miejscu, komfort obsługi oraz oczywiście brak barier architektonicznych. Mieszkańcy mogą tam załatwić sprawy związane z orzekaniem
o niepełnosprawności, uzyskaniem legitymacji czy karty parkingowej.

Ulica Dekerta jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta, można dojechać na nią samochodem,  (plusem jest to, że nie sięga tam strefa płatnego parkowania) albo też komunikacją publiczną, bo tuż obok znajduje się linia tramwajowa.

Nowy budynek UMK jest przyjazny osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Został architektonicznie przystosowany do ich potrzeb. Przestronne i funkcjonalne pomieszczenia na pewno ułatwią załatwianie wielu spraw w urzędzie. Sześć stanowisk, klimatyzacja i oczywiście duża, nowoczesna winda.

Na parterze usytuowany został Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami oraz Referat ds. Seniorów. Pozostałe referaty mieszczą się na wyższych kondygnacjach.

Umieszczenie tych wszystkich działów w jednym budynku znacznie ułatwia i usprawnia załatwianie spraw, a już na pewno zaoszczędza dużo czasu.

Oprac. Joanna Meryk
Źródło: krakow.pl

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.