Treningi umysłu dla seniorów – także w czasie pandemii

Treningi umysłu dla seniorów – także w czasie pandemii
Fot. Pixabay

Ćwiczenie umysłu – w zależności od stanu zdrowia, kondycji poznawczej, ale też motywacji ćwiczącego i jego zaangażowania – przynosi wiele korzyści. Może pozytywnie działać na pamięć lub też chronić przed nagłym obniżeniem jej sprawności – zaznacza na swojej stronie Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która także w dobie pandemii zachęca do treningu umysłu.

– Specjalnie z myślą o seniorach, którzy z powodu epidemii spędzają obecnie czas w domach i nie mogą uczestniczyć w dotychczasowych zajęciach grupowych np. w klubach, bibliotekach i gminach, przygotowaliśmy bezpłatne ćwiczenia do trenowania umysłu w warunkach domowych. Można wykonywać je samemu lub też np. z bliską osobą z rodziny – mówi Marta Tafil-Dalach z Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Ćwiczenia są dostępne na stronie internetowej silowniapamieci.pl – wystarczy wybrać w menu Treningi indywidualne, pobrać plik PDF na własny komputer i następnie go wydrukować.

Cyklicznie będą się tam pojawiać kolejne propozycje treningów indywidualnych.

Fot. mat. prasowe

– Dzięki temu czas spędzony w izolacji domowej może zostać efektywnie wykorzystany do trenowania pamięci oraz uatrakcyjniony przyjemną formą radzenia sobie z różnego rodzaju zadaniami – wskazuje Marta Tafil-Dalach.

Fundacja zachęca także do skorzystania z dwóch bezpłatnych poradników, które mogą okazać się pomocne w tym rudnym okresie pandemii. Oba dostępne są jako strony internetowe i pliki do pobrania:

  • pomagajbezpiecznie.pl – jak nieść pomoc, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i osób, którym pomagamy;
  • szyciemaseczek.info – jak zorganizować grupę szyjącą maseczki ochronne w lokalnej społeczności.
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email