Olsztyn: Szukają "Ludzi Dobrej Woli"

Olsztyn: Szukają "Ludzi Dobrej Woli"
Fot. Adminstrator

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji wyjątkowego przedsięwzięcia. Laureatów poznamy ostatniego dnia marca podczas uroczystej gali.

Celem poszukiwań „Ludzi Dobrej Woli” jest uhonorowanie osób, firm lub instytucji, które w poprzednim roku aktywnie działały charytatywnie na rzecz potrzebujących. Kapituła, pod honorowym przewodnictwem Prezydenta Olsztyna, czeka na zgłoszenia do 19 marca.

– Tytuł przyznawany jest za bezpłatną i bezinteresowną działalność społeczną w Olsztynie, za okres ubiegłego roku kalendarzowego, bez względu na miejsce działania i zamieszkania podmiotu wspierającego – przypomina Bożena Ziomek z Kapituły Wielkiego Serca. – Zgłaszający może nominować dowolną liczbę kandydatów. Kapituła spośród nominowanych i w uznaniu zasług w zakresie niesienia szeroko rozumianego wsparcia dokonuje wyboru 10 Darczyńców, którzy podczas uroczystej Gali honorowani są statuetką „Ludzie Dobrej Woli”.

Pomysł uroczystego publicznego podziękowania darczyńcom za bezinteresowny gest dobrej woli zrodził się w 1998 roku podczas rozbudowy bazy Schroniska dla Bezdomnych i konieczności wyposażenia tej placówki. Wówczas odbyło się pierwsze spotkanie z osobami o dobrym sercu, które zapoczątkowało tradycję corocznej uroczystej gali poświęconej „Ludziom Dobrej Woli” i powstaniu Kapituły Wielkiego Serca.

W tym roku odbędzie się już XXI edycja gali. Uroczystość, podczas której wręczone zostaną Statuetki odbędzie się 31 marca o 17:00 w olsztyńskim zamku.

Formularz zgłoszeń można pobrać TUTAJ. Należy go przesłać pod adres e-mail: bozkaziomek@gmail.com. Termin mija 19 marca (czwartek).

Źródło: olsztyn.eu

Print Friendly, PDF & Email