Messi ampfutbolu w Legii Warszawa!

Messi ampfutbolu w Legii Warszawa!
Fot. Bartłomiej Budny

Bartosz Łastowski zmienił barwy klubowe. Ampfutbolista Kuloodpornych Bielsko-Biała zdecydował się na dołączenie do warszawskiego klubu.

23 letni zawodnik Kuloodpornych Bielsko-Biała to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Do Kuloodpornych Bielsko-Biała dołączył w 2017 roku z Gryfu Szczecin, z którym w 2015 roku zdobył Wicemistrzostwo Polski. W 2016 roku został królem strzelców podczas Amp Futbol Cup. O Łastowskiego zabiegał wtedy też aktualny mistrz Turcji – Osmanlispor, wybrał jednak Kuloodpornych.

Teraz Bartosz Łastowski w Amp Futbol Ekstraklasie będzie występował w barwach Legii Warszawa.

– Przyjście Bartka do drużyny Legii Warszawa oznacza dla nas duży zastrzyk jakości. Jeżeli ktoś słyszał o amp futbolu to zapewne słyszał o „polskim Messim”. Powoli realizujemy swój plan rozwoju, to długofalowy projekt w kierunku profesjonalizacji naszego sportu. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, bez nich nie moglibyśmy pozwolić sobie na takie kroki, jak pozyskanie Bartka – powiedział dla legia.com Mateusz Szczepaniak, trener Sekcji Amp Futbolu Legii Warszawa.

– Muszę „wejść” dobrze do drużyny, bo jest do dla mnie nowy zespół, z kilkoma chłopakami grałem w reprezentacji Polski, ale żeby dobrze to wyglądało, żeby się zgrać, na pewno potrzeba trochę czasu. Myślę, że już po tym pierwszym turnieju będzie dobrze – zaznacza Bartosz Łastowski. – Jeśli dobrze wejdziemy w sezon to myślę, że powalczymy o mistrzostwo Polski, bo to jest cel numer jeden. Chcemy też jako mistrz pojechać na Ligę Mistrzów i wygrać ją, bo i my i każdy inny zespół, który gra w Lidze Mistrzów, myśli o jej wygraniu. Ja bym celował w złoty medal, a co będzie, jak będziemy przygotowani, to czas pokaże – dodaje.

– Legia trafiła w dobry moment, pierwszy telefon w sprawie transferu dostałem już w styczniu, ale chciałem zagrać jeszcze w Lidze Mistrzów z Kuloodpornymi. Niestety pandemia wszystko pozmieniała i nie pozwoliła nam na rozegranie tego turnieju w Bielsku-Białej – mówi Łastowski.

Bartosz Łastowski to też król strzelców Euro 2017. W reprezentacji Polski zdobył 80 goli.

Fot. Bartłomiej Budny / Amp Futbol Polska
Print Friendly, PDF & Email