Co z organizacją wesel? Te niebawem możliwe, ale do 50 osób

Co z organizacją wesel? Te niebawem możliwe, ale do 50 osób
Fot. Pixabay

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany był o kwestię organizacji wesel. Jak podkreślił, resort zdrowia zarekomenduje radzie ministrów dopuszczenie możliwości organizacji wesel do 50 osób.

– Zdaję sobie sprawę, że w kwestii organizowania ślubów, wesel, to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy z własnych, prywatnych, doświadczeń jak trudno jest zarezerwować wymarzoną salę dla państwa młodych i chcemy ten obszar również uwalniać szybko – mówił dziś Łukasz Szumowski. – Będziemy rekomendowali całej radzie ministrów, panu premierowi, żeby w pierwszej kolejności – oczywiście z odpowiednimi obwarowaniami przygotowanymi przez Inspekcję Sanitarną – uwolnić te wesela do 50 osób. To będzie oznaczało, że najczęściej będą to osoby nam znane, bliskie, często rodzina, w związku z tym łatwo będzie popatrzeć na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie.

Jak zaznaczył minister datę odmrażania branży weselnej poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Minister Szumowski wskazał też, że nadal możliwe jest to, że jeśli widoczny będzie wzrost zachorowalności, to będzie wykonywany krok wstecz.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email