Marsz „Ratujmy planetę” przeszedł ulicami miasta

Ponad sześciuset uczestników liczył dzisiejszy marsz pn. „Ratujmy planetę – nie marnujmy”, który przeszedł ulicami miasta. Przedszkolaki i dzieci z elbląskich szkół podstawowych oraz ośrodka szkolno-wychowawczego zamanifestowały w ten sposób przeciwko marnowaniu żywności. Były kolorowe stroje oraz okrzyki wzywające do racjonalnego zarządzania żywnością.

– Pogoda nam dopisała, ale to wy drodzy uczestnicy zrobiliście nam dziś największą niespodziankę. Dzisiejsza frekwencja to jest to, co nas najbardziej cieszy. Jest tym radośniej, że nikt z nas nie spodziewał się aż takiego zainteresowania naszą akcją. Tym bardziej dziękuję wam i waszym opiekunom, że zdecydowaliście się być dziś z nami i wspólnie zachęcać do niemarnowania żywności. Gratuluję kolorowych strojów i wytrwałości w ich przygotowaniu. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za udział i pamiętajmy nie tylko dziś, nie marnujmy żywności, a jeśli ta nam zostaje, to podzielmy się nią z innymi – mówiła po zakończeniu marszu Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności.

Kolorowy marsz dzieci poprzebieranych za produkty mleczne, owoce, warzywa przeszedł dziś [16.10.2019] w samo południe ulicami miasta. Dzieci oraz ich opiekunowie przygotowali również specjalne hasła zachęcające do oszczędzania żywności. Wiele z nich wypisanych było na transparentach, które uczestnicy nieśli ze sobą: „Nie marnuj chleba, innym go potrzeba”; „Dziś marnujesz – jutro głodujesz”; Świat ratujesz, gdy jedzenia nie marnujesz”; „Cały owoc zjadamy i go nie wyrzucamy” – to tylko niektóre z nich.

Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali okolicznościowe dyplomy dla każdej placówki oraz nagrody za najlepsze hasło i przebranie. W tym roku organizatorzy ufundowali witrynę chłodniczą dla placówki szkolnej za najaktywniejszy udział w marszu. Nagroda ta trafiła do Szkoły Podstawowej nr 16, którą na marszu reprezentowało około 260 osób. Wręczono też trzy nagrody i jedno wyróżnienie za najlepsze przebranie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz filmiku z przemarszu.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.