„Wybiegaj Krew i Szpik…” sportową imprezą roku w stolicy

„Wybiegaj Krew i Szpik…” sportową imprezą roku w stolicy
Fot. UM Warszawa

Za nami jubileuszowy XX Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019. Tytuł Najlepszego Sportowca Roku trafił do mistrza wiosła – Marcina Brzezińskiego. Sportową imprezą roku wybrano „Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym”.

– Warszawa po raz dwudziesty wybrała swoich najlepszych sportowców i trenerów. Dwadzieścia lat to godny jubileusz. Zawdzięczamy go Wam – wspaniałym mistrzom sportu. To Wasze sukcesy pozwoliły mieszkańcom Warszawy przeżywać w ubiegłym roku niezapomniane chwile dumy, radości i wzruszenia. Pokazaliście na wielu sportowych arenach swoją siłę, hart ducha i mistrzostwo. Wasze triumfy są sukcesami całej Warszawy. Dziękujemy Wam za emocje, zwycięstwa, ale przede wszystkim za naukę wiary we własne siły, wytrwałości i przekonania, że ciężka praca, wieńcząca mądrze nakreślone cele, daje fantastyczne efekty – mówiła podczas XX Gali Mistrzów Sportu Warszawy Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Tytuł Najlepszego Sportowca Roku trafił do Marcina Brzezińskiego, reprezentującego Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.

Laureatem w kategorii Sportowa Impreza Roku została ta pod nazwą: „Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym”. Nie chodzi w niej o rywalizację, życiówki, podium czy nagrody. Celem biegu jest uświadomienie, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywają krew i szpik. Poprzez happening biegowy i rodzinny organizatorzy zwracają uwagę na poważny problem, że krwi nie da się wyprodukować. W imprezie zorganizowanej w 2019 roku uczestniczyło ponad 1200 osób. Według danych Narodowego Centrum Krwi w ciągu tygodnia poprzedzającego bieg wzrosła ilość oddawanej krwi o 17 % w skali kraju.

Oprac. Red.
Źródło: UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email