Krakowskie CAS-y zapraszają seniorów

Krakowskie CAS-y zapraszają seniorów
Fot. pixabay.com

Krakowianie w wieku 60+ od lat chętnie korzystają z oferty Centrów Aktywności Seniorów. W tym roku do udziału w nieodpłatnych zajęciach ruchowych, artystycznych i intelektualnych zaprasza 41 centrów zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Gimnastyka, nordic walking, taniec, a także nauka języków obcych, szkolenia z obsługi urządzeń mobilnych i nowych technologii, do tego spotkania z inspirującymi osobami, aktywności turystyczne i zajęcia plastyczne, a także oferta dla miłośników szachów czy scrabble – to tylko wybrane pozycje z oferty krakowskich Centrów Aktywności Seniorów. Centra organizowane są ze środków miejskich przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych.

W większości krakowskich dzielnic takich miejsc dla osób starszych jest już po kilka. Przez pięć dni w tygodniu po cztery godziny dziennie kilka tysięcy seniorów nieodpłatnie uczestniczy w nich w różnego rodzaju zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych. Oferta CAS-ów pobudza też aktywność społeczną seniorów i angażuje starszych krakowian do organizacji i udziału w ciekawych inicjatywach społecznych.

– Krakowian w wieku 60 + zapraszamy do CAS-ów, których aktualnie na mapie Krakowa jest 41 – każdy może znaleźć odpowiednie miejsce i zajęcia dla siebie – informuje UM Krakowa.

Zobacz listę krakowskich CAS-ów.

Szczegółowe informacje o ofercie, a także adresy poszczególnych CAS-ów znajdują się na stronie internetowej: dlaseniora.krakow.pl.

Źródło: UM Kraków
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email