Wielkanocna Zbiórka Żywności już w ten weekend

Wielkanocna Zbiórka Żywności już w ten weekend
Fot. nadesłane

W dniach 24 – 25 marca (piątek, sobota) elbląski Bank Żywności organizuje kolejną Wielkanocną Zbiórkę Żywności w sklepach.

Radosne Święta Wielkanocne kojarzą się z obficie zastawionym stołem – w czasach, kiedy Wielki Post był sumiennie praktykowany, świąteczna uczta była oczekiwana z wielkim utęsknieniem.

Dzisiaj, z powodu coraz większej drożyzny, w wielu domach na widok coraz wyższych cen w sklepach i na rynku to radosne oczekiwanie przeplata się ze zmartwieniem, że świątecznych potraw na stole zabraknie.

Aż 1,5 miliona Polaków żyje obecnie w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności z tym większym zaangażowaniem starają się nieść pomoc najuboższym rodzinom i osobom samotnym.

W Elblągu do zbiórki włączyły się jak zwykle wszystkie sieci handlowe (z wyjątkiem Aldi). W sklepach staną wolontariusze i oznakowane kosze, ale najważniejsi są darczyńcy – klienci, którzy zechcą włożyć do kosza jakiś przydatny na świąteczny stół produkt: mąkę, cukier, olej, konserwy, mleko, bakalie, słodycze lub inny świąteczny przysmak.

W bieżącym roku, jest to szczególnie potrzebne i z powodu drożyzny, i z powodu przerwy w unijnym programie pomocy żywnościowej, którego to tegoroczna edycja jeszcze się nie rozpoczęła i będzie bardzo ograniczona.

– Mamy nadzieję, że elblążanie jak zwykle okażą wielkie serca i żadna elbląska rodzina lub samotny emeryt czy emerytka nie będzie spędzała tych radosnych świąt przy pustym stole – mówi prezes elbląskiego Banku Żywności Teresa Bocheńska.

Tradycyjnie już, zbiórkę można także wesprzeć poprzez przekazanie darowizny na rzecz wybranego, lokalnego Banku Żywności, na oficjalnej stronie https://zbiorkazywnosci.pl/.

Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji.

Print Friendly, PDF & Email