Tańczą hip hop i pomagają innym

Tańczą hip hop i pomagają innym
Fot. nadesłane

Yoł Yoł Seniorzy to pierwsza w Polsce grupa seniorów, która tańczy Hip Hop i wykorzystuje swoje umiejętności do pomagania innym. Ekipa działa przy Regionalnym Centrum Wolontariatu „Centerko” w Łodzi i dziś chciałaby podzielić się efektami swoich dokonań, zrealizowanymi w ramach ostatnich projektów.

W czerwcu grupa zamknęła roczne zadanie pn. „Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop”, podczas którego przez rok uczyła się, jak prowadzić zajęcia z wykorzystaniem Hip Hop i łączyć go z wolontariatem. Udało się zaangażować 17-tu seniorów i zrealizować 3 inicjatywy lokalne.

Natomiast, w sierpniu udało się przetestować innowację pn. „Narzędziownik animatora 60+”, dzięki której powstał zestaw pomocy dla potencjalnych instruktorów i animatorów Hip Hop 60+, ułatwiający pracę z seniorami. Rezultatami uczestnicy podzielili się na blogu: https://www.centerko.org/2023/narzedziownik-animatora-60-podsumowanie-projektu/

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych seniorów do udziału w nowym cyklu zajęć Hip Hop, które ruszają już od piątku w ramach projektu „Seniorzy na propsie”.

Warunki udziału w projekcie:

  • ukończony 60-ty rok życia;
  • zamieszkanie na terenie woj. łódzkiego;
  • doświadczenie w aktywnościach ruchowych i/lub przedsięwzięciach wolontariackich;
  • wypełnienie i dostarczenie do dn. 15.09.2023 r. formularza zgłoszeniowego – osobiście lub drogą mailową na adres: kontakt@centerko.org

Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email