SP 25 z nową windą i stołówką

SP 25 z nową windą i stołówką
Fot. Mateusz Misztal

W Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu w środę (6 września) oddano do użytku windę dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Po remoncie otwarto także szkolną stołówkę, która przeszła remont.

SP nr 25 im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Wyżynnej w Elblągu jest placówką integracyjną. Uczęszczają do niej zarówno dzieci z niepełnosprawnościami jak i te pełnosprawne. Szkoła była wyposażona w windę jednak ta była już bardzo wysłużona i wymagała wymiany.

– Inwestycja, którą dziś pan prezydent otworzy, przekaże dla szkoły, jest inwestycją bardzo ważną i wszyscy wiemy z jakiego powodu. Chodzi o usprawnienie funkcjonowania dzieci z niepełnosprawnością ruchową – mówiła podczas uroczystości oddania do użytku widny dyrektor placówki Małgorzata Pawlikowska.

Fot. Mateusz Misztal

– Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do tej szkoły. W tej szkole kończył gimnazjum mój syn w klasie integracyjnej. Często pomagał jednemu z uczniów. Ta winda, ta dostępność w tej szkole wpisuje się w szerszy program, W tej chwili w urzędzie (miasta – przyp. red.) mamy pełnomocnika ds. dostępności. Jest opracowywany program – a właściwie już jest gotowy – dostępności zarówno w urzędzie jak i jednostkach podległych – zaznaczył wiceprezydent Ebląga Michał Missan i dodał, że miasto na podobne inwestycje będzie starało się o pozyskiwanie środków zewnętrznych. – Mam nadzieję, że (winda – przyp. red.) będzie bezawaryjnie działać i dzieci będą mogły korzystać z tej windy, szczególnie że ponad siedemdziesięcioro dzieci, uczniów tej szkoły, żyje z niepełnosprawnościami, część z nich porusza się również na wózkach – dodał.

Nowa winda kosztowała 213 tys, zł. 110 tys. zł to środki pozyskane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostała część kwoty to środki własne miasta.

W placówce oficjalnie otwarto dziś także wyremontowaną stołówkę.

Fot. Mateusz Misztal
Print Friendly, PDF & Email