Śniadanie Wielkanocne dla samotnych

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych
Fot. Pixabay

Co roku organizują Wigilię i Wielkanoc dla samotnych w całym kraju. W tym roku takie wyjątkowe spotkanie odbędzie się także w Elblągu. Wszystko za sprawą Fundacji Wolne Miejsce, która rozpoczyna swoją działalność w naszym mieście zapraszając osoby samotne do wspólnego spotkania w niedzielę wielkanocną.

Jak sami o sobie piszą, ich celem są „działania charytatywne, pomaganie, a przy tym dobra zabawa. Jesteśmy 777 CREW – grupą osób, która poświęca wolny czas, aby być dla innych. Głównym celem naszych działań jest szacunek okazywany osobom dotkniętym samotnością poprzez organizację wydarzenia dokładnie w dniu jego aktualnej celebracji”.

Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu od osoby prezesa fundacji, Mikołaja Rykowskiego, kiedy to pierwszy raz w wigilijny wieczór zaprosił samotnego sąsiada z bloku, by zasiadł na – wolnym miejscu – przy wigilijnym stole.

– W kolejnych latach powiększałem świąteczne stoły, najpierw we własnym domu, a potem wraz z wolontariuszami w halach wielu polskich miast. Gościmy na takich wydarzeniach po kilka tysięcy samotnych osób – mówi prezes.

“Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne” – czytamy na stronie fundacji.

Pierwsze spotkanie wielkanocne dla samotnych w Elblągu odbędzie się 31 marca o godzinie 10:00 w Dziennym Domu „Senior+” na ulicy Zamkowej 16A.

Fundacja gorąco zachęca wszystkie osoby, które zechciałyby z nią współpracować na zasadzie wolontariatu by ten szczególny dzień był dla osób samotnych jak największą namiastką rodzinnego spotkania. Chcesz być wolontariuszem i pomóc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia i być jego częścią? Zgłoś się! Jesteś osobą samotną, chcesz wziąć udział w Śniadaniu Wielkanocnym dla samotnych? Zgłoś się!

Zgłoszenia przyjmowane są przez numer telefonu 453 – 082 – 838 lub poprzez formularz online dostępny TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email