Przed nami Parapływackie Grand Prix Polski

Przed nami Parapływackie Grand Prix Polski
Fot. Adminstrator

Między 13 a 15 września Częstochowa będzie gościła najlepszych pływaków w kraju. Areną zmagań będzie kryta pływalnia „Sienkiewicz Częstochowa”. Zawody te są organizowane po raz ósmy.

Organizatorem zawodów są Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” i LKS „Gol-Start” Częstochowa.

Celem imprezy jest integracja osób uprawiających pływanie, konfrontacja umiejętności i współzawodnictwo sportowe, a także upowszechnianie i propagowanie pływania, jako rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Udział w zawodach mogą wziąć niepełnosprawni zawodnicy z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku. Rezultaty osiągnięte przez zawodników zostaną przeliczone na punkty wg tzw. Kalkulatora Wielobojowego. Wśród zawodników niepełnosprawnych na podstawie sumy punktów z dwóch konkurencji indywidualnych zostanie wyłonionych trzech najlepszych zawodników i zawodniczek zawodów.

Jak informują organizatorzy w ramach integracji w zawodach startować także mogą zawodnicy pełnosprawni, którzy dekorowani będą po każdej konkurencji.

Zaplanowano konkurencje:

  • 50m, 100m, 400m – styl dowolny kobiet i mężczyzn,
  • 50m, 100m – styl motylkowy kobiet i mężczyzn,
  • 50m, 100m – styl grzbietowy kobiet i mężczyzn,
  • 50m, 100m – styl klasyczny kobiet i mężczyzn,
  • 200m – styl zmienny kobiet i mężczyzn.

Współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miasta w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Oprac. MM
Źródło: LKS „Gol-Start” Częstochowa
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email