PFRON: Dotacje na likwidacje barier i remonty infrastruktury

PFRON: Dotacje na likwidacje barier i remonty infrastruktury
Fot. PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje że od przyszłego roku nastąpią zmiany w „Programie wyrównywania różnic między regionami III” istotne dla podmiotów prowadzących m.in. CIS, KIS, przedsiębiorstwa społeczne czy ŚDS i ZAZ.

Jak wynika z komunikatów opublikowanych na stronach Funduszu, od przyszłego roku środowiskowe domy samopomocy i zakłady aktywności zawodowej będą mogły otrzymać dofinansowanie swoich projektów służących przeciwdziałaniu degradacji infrastruktury ŚDS i ZAZ. Z kolei podmioty prowadzące centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej oraz przedsiębiorstwa społeczne będą mogły otrzymać dofinansowanie swoich projektów służących likwidacji barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Jak informuje PFRON, terminy naboru wniosków oraz maksymalna kwota dofinansowania zostaną ogłoszone w połowie listopada 2024 r. Fundusz przedstawi także wkrótce do konsultacji szczegółowe zasady udzielania dofinansowania.

Print Friendly, PDF & Email