Oprowadzanie kuratorskie po wystawie RETROWERSJE: Sobie Mieszkania – Miastu Starówkę

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie RETROWERSJE: Sobie Mieszkania – Miastu Starówkę
Mat. nadesłane

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki razem z Galerią EL zapraszają na oprowadzanie po wystawie RETROWERSJE: Sobie Mieszkania – Miastu Starówkę, które odbędzie się podczas Dni Elbląga – 24 czerwca, o godzinie 16:00

Wystawa RETROWERSJE: Sobie Mieszkania – Miastu Starówkę niestety się kończy. Jeśli jeszcze nie udało Wam się tutaj dotrzeć, to macie cudowną okazję!

– Ostatni raz w pełnym składzie organizujemy oprowadzanie kuratorskie, gdzie przez wystawę przeprowadzi Was cały zespół kuratorski: Zuzanna Mielczarek, Maciej Olewniczak, Emilia Orzechowska, Mateusz Włodarek. Opowiedzą Wam o artystach_kach, inspiracjach, znaczeniach, ale i na pewno coś o procesie tworzenia wystawy – zachęcają organizatorzy.

Na wystawie zaprezentowane zostały w dużej mierze niepublikowane dotąd archiwalne fotografie, dokumenty, rysunki, plany, artykuły prasowe, materiały wideo.

By poszerzyć punkty widzenia na powojenną odbudowę, zespół kuratorski zaprosił do współpracy kilkanaście artystek i artystów, którzy w nawiązaniu do wątków poruszanych na wystawie, stworzyli autorskie instalacje artystyczne.

  • Kiedy: 24 czerwca 2023 (sobota), 16:00-18:30
  • Gdzie: Galeria EL
  • Koszt: Z okazji Dni Elbląga (23-25.06) ogłaszamy promocję – dla każdego wstęp do Galerii EL za symboliczną złotówkę!
  • Dla kogo: dla wszystkich chętnych <3

Organizatorzy: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Centrum Sztuki Galeria EL

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Print Friendly, PDF & Email