Olsztyn: Jest umowa na nową noclegownię

Olsztyn: Jest umowa na nową noclegownię
Fot. pixabay.com

Powstanie nowego obiektu, w którym znajdą schronienie bezdomni staje się faktem. Właśnie została podpisana umowa na realizację zadania.

Jest zdegradowany i nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Obecny budynek przy ul. Towarowej 18 służący za schronienie dla bezdomnych niedługo zniknie z powierzchni ziemi, a na jego miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt.

– W obecnej noclegowni sypie się dach, pękają ściany, a odkąd powstała obwodnica cała konstrukcja drga, gdy w pobliżu przejeżdżają ciężkie pojazdy – dyrektor noclegowni i schroniska dla bezdomnych w Olsztynie, Robert Kuchta. – Konstrukcja jest tak specyficzna, że latem jest gorąco, a zimą zimno. Przez nieszczelne okna wciąż wieje. Robimy co możemy, remontujemy, ale obiekt nie spełnia już norm dla noclegowni, również tych  przeciwpożarowych.

Nowa noclegownia – podobnie, jak obecna – będzie jednokondygnacyjna. Będzie mieć cztery pokoje 18-osobowe, dwa 10-osobowe oraz pięcioosobowy, który będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z obiektu będzie mogło skorzystać 97 osób.

– Teren budowy przekażemy wykonawcy w drugiej połowie kwietnia – informuje dyrektor wydziału inwestycji miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. – Czas realizacji tego zadania to 18 miesięcy od momentu przejęcia placu.

Inwestycja ma wartość niemam 4,9 mln złotych.

Print Friendly, PDF & Email