Olsztyn: Która inicjatywa pozarządowa była najciekawsza?

Olsztyn: Która inicjatywa pozarządowa była najciekawsza?
Mat. prasowe

Czy była innowacyjna? Czy wolontariusze i partnerzy byli zaangażowani? I wreszcie czy zaproponowana inicjatywa była odpowiedzią na problemy lokalnych społeczności? Już po raz 18. Rada Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna ogłosiła kolejną edycję Konkursu na Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna – NIOP edycja 2022.

Zgodnie z wieloletnią tradycją Rada Organizacji Pozarządowych chce promować ciekawe, wartościowe działania podejmowane przez olsztyńskie stowarzyszenia i fundacje, których odbiorcami są mieszkańcy miasta.

– W naszym mieście organizowanych jest mnóstwo inicjatyw, które zasługują na wyróżnienie dlatego już dziś chcemy Was serdecznie zaprosić do zgłaszania tychże działań! To dobry moment, by docenić zaangażowanie wolontariuszek i wolontariuszy, ale również partnerów – zachęca Dorota Limontas z Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna. – Dokonując wyboru laureatów, bierzemy pod uwagę w szczególności znaczenie inicjatywy dla społeczności lokalnej, jej wpływ na rozwój aktywności społecznej oraz rozwiązywanie problemów społecznych, umiejętność pozyskiwania środków finansowych oraz pozafinansowych i przejrzystość ich wykorzystywania.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. 

W załączeniu:
Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email