Gdyńska Platforma Dialogu uruchomiona

Gdyńska Platforma Dialogu uruchomiona
Fot. nadesłane

Gdyńska Platforma Dialogu, narzędzie uzupełniające katalog rozwiązań lokalnej partycypacji obywatelskiej, została uruchomiona.

Dzięki temu mieszkanki i mieszkańcy mogą brać udział w konsultacjach i dialogu także online, za pośrednictwem strony internetowej konsultujemy.gdynia.pl. Pierwsze badania i ankiety już trwają. Można wziąć w nich udział do 4 października.

Rosnące potrzeby oraz aktywna postawa mieszkańców i mieszkanek dotycząca współzarządzania miastem, a także coraz bardziej powszechny dostęp do internetu – to tworzy duży potencjał do rozwoju dialogu społecznego. Ten potencjał powinny wykorzystać samorządy. I tak właśnie robi Gdynia. 

– Dialog pozwala nam lepiej poznać i zrozumieć oczekiwania mieszkańców oraz okoliczności, które je dyktują. Chcemy docierać do możliwie najszerszej grupy gdynian i gdynianek, by głos w dyskusji oddawał rzeczywiste potrzeby. Technologie obywatelskie oferują narzędzia, które na to pozwalają, a my po nie sięgamy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– Chęcią i potrzebą rozwoju gdyńskiej partycypacji było podyktowane m.in. wdrożenie UrbanLabu w Gdyni. To program realizowany przez Laboratorium Innowacji Społecznych, a jego celem jest wzbudzanie i wzmacnianie współpracy samorządu nie tylko z mieszkańcami, ale także ekspertami ze świata nauki, biznesu i trzeciego sektora – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Print Friendly, PDF & Email