Gdyńscy strażnicy służą krwią! Czas na Ciebie!

Gdyńscy strażnicy służą krwią! Czas na Ciebie!
Fot. Adminstrator

Aż 22,5 litra krwi oddali honorowo pomorscy funkcjonariusze w ramach działań pod hasłem „Strażnicy służą krwią”! Największe grono honorowych dawców już drugi rok z rzędu stanowili pracownicy Straży Miejskiej w Gdyni. Działania są częścią akcji „Bezpieczne wakacje”, organizowanej przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.

W zbiórkę pod hasłem „Strażnicy służą krwią”, trwającą na przełomie czerwca i lipca, zaangażowali się pracownicy straży miejskich z Gdyni, Gdańska, Kartuz, Kościerzyny, Malborka, Rumi, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Wejherowa i Władysławowa. Wśród nich znaleźli się także rodzina i przyjaciele funkcjonariuszy. Każdemu z 50 dawców pobrano 450 ml krwi. Łącznie uzyskano aż 22,5 litra tego jakże cennego surowca!

Choć to konkretne wydarzenie odbywa się raz do roku, honorowe oddawanie krwi dla wielu strażników miejskich stało się częścią ich służby. Wielu funkcjonariuszy bierze udział w podobnych akcjach już od kilku lat. Należy do nich m.in. starszy strażnik Mariusz Latecki ze Straży Miejskiej w Gdyni (na zdjęciu), posiadacz odznaki „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, który samodzielnie oddał już w sumie ponad 29 litrów życiodajnego płynu.
I Ty zostań dawcą krwi!

Mieszkańcy Gdyni najbliższa okazję do oddania krwi i odmiany czyjegoś losu będą mieli już 23 lipca, podczas akcji „Kolej na Ciebie, uratuj życie!”. Zbiórka prowadzona będzie na dworcu kolejowym w Gdyni Głównej, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Regularny, ambulansowy pobór krwi odbywa się także vis a vis Urzędu Miasta Gdyni przy Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54. W okresie wakacyjnym zaplanowano pięć tego typu wydarzeń: 25 lipca oraz 1, 8, 26 i 29 sierpnia. Specjalny autobus stanie pod gdyńskim magistratem w godzinach od 9:00 do 13:00.

Warto przypomnieć, że w ciągu roku kobieta może oddać krew cztery, a mężczyzna sześć razy. Pomiędzy kolejnymi pobraniami musi upłynąć co najmniej osiem tygodni. Potencjalni dawcy znajdą wszystkie potrzebne im informacje na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Źródło: gdynia.pl
Na zdjęciu: St. str. Mariusz Latecki ze Straży Miejskiej w Gdyni
po raz kolejny w tym roku oddaje honorowo krew.
Print Friendly, PDF & Email