Gdynia: Śniadanie wielkanocne dla samotnych

Gdynia: Śniadanie wielkanocne dla samotnych
Fot. Michał Puszczewicz

Święta Wielkanocne to szczególny czas, w którym nikt nie chce być sam. W Gdyni o tym się pamięta. Tradycyjne śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących odbędzie się w tym roku w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 8.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym.

Nie każdy ma szansę spędzić świąteczny czas w gronie najbliższych. Z myślą o takich osobach w Gdyni od ponad 20 lat jest organizowane śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących.

W tym roku odbędzie się ono w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 8.00 w VI Liceum Ogólnokształcącycm przy ul. Mikołaja Kopernika 34. Do wspólnego stołu zaprasza prezydent Wojciech Szczurek. W śniadaniu będzie mogło wziąć udział 500 osób.

– Chcemy, aby wszyscy gdynianie mogli poczuć świąteczną atmosferę i ciepło płynące od innych ludzi. Okazanie wsparcia i dobrego serca w tym szczególnym czasie jest bardzo ważne. Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących to okazja do spotkania i rozmów przy wspólnym stole. To gdyńska tradycja, która trwa i będzie trwać – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Na wielkanocnym stole pojawią się tradycyjne świąteczne potrawy – żurek, biała kiełbasa, jajka, pasztet czy bigos, a także ciasta. Każdy z gości otrzyma również paczkę, która osłodzi mu świąteczny czas. Znajdą się w niej najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz wielkanocne dania. Nie zabraknie m.in. żurku, pasztetu, słodyczy, a także sera, makaronu oraz konserw rybnych i mięsnych.

W przygotowanie śniadania zaangażowali się pracownicy Centrum Aktywności Seniora oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Pomogą im wolontariusze zaprzyjaźnieni z CAS-em oraz harcerze Okręgu Pomorskiego ZHR i parafialny zespół Caritas, który działa w kościele oo. Franciszkanów.

Plakat informujący o gdyńskim śniadaniu wielkanocnym dla samotnych i potrzebujących / materiały prasowe
Na zdjęciu: Prezydent Wojciech Szczurek podczas ubiegłorocznego śniadania wielkanocnego dla samotnych i potrzebujących, które odbyło się w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni // fot. Michał Puszczewicz
Print Friendly, PDF & Email