Gdynia: Ponad 192 tysiące złotych dla hospicjum

Gdynia: Ponad 192 tysiące złotych dla hospicjum
Fot. Michał Puszczewicz

Znane są wyniki tegorocznej kwesty na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca, którą przeprowadzono na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Zbiórka trwała trzy dni. W tym czasie udało się zebrać ponad 192 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów. 

W okresie Wszystkich Świętych na największych gdyńskich nekropoliach, a także cmentarzach w Kosakowie i Rumi odbywa się tradycyjna kwesta na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. W tym roku podczas akcji udało się zebrać 192 603 złote. Wszystko dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy. 

– Gdynianie co roku otwierają swoje serca i wspierają zbiórkę na rzecz gdyńskiego hospicjum. Po raz kolejny to potwierdzili, wrzucając hojne datki do puszek. Chcę za to bardzo podziękować. Pamięć o innych i pomoc im to wyraz solidarności i szlachetności, a to bardzo ważne cechy w dzisiejszych czasach  – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.                 

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjum dla dorosłych oraz domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.  

– Dziękujemy za każde wsparcie. Środki przeznaczymy na opłacenie rachunków, bieżące utrzymanie, leki, zapewnienie środków na funkcjonowanie i opiekę nad naszymi pacjentami – mówi Kinga Mielnicka z Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

Listopadowa kwesta rozpoczęła się 28 października i była kontynuowana 1 oraz 2 listopada. Datki można było wrzucać do puszek lub przekazać w formie bezgotówkowej. W akcji wzięło udział około 500 wolontariuszy. W zbiórkę zaangażowali się też lokalni samorządowcy, politycy, a także ludzie kultury i sportu. Wśród kwestujących można było spotkać m.in.: prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wiceprezydentów Michała Gucia i Marka Łucyka, pomorskich parlamentarzystów, gdyńskich radnych z przewodniczącą Rady Miasta Gdyni Joanną Zielińską na czele czy piłkarzy i rugbistów Arki Gdynia.

Print Friendly, PDF & Email