Ferie zimowe w mieście z pandemią w tle

Ferie zimowe w mieście z pandemią w tle
Będzie się działo

24 stycznia województwo warmińsko-mazurskie rozpocznie ferie zimowe. Niestety ze względu na pandemię odbędą się one w reżimie sanitarnym. – Nie chcemy żeby dzieci spędzały ferie w domu, przed telewizorem. Dlatego dla młodych elblążan zaplanowaliśmy szereg atrakcji na ten czas- zapowiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Tradycyjnie, jak co roku, z uwzględnieniem reżimu sanitarnego odbędą się półzimowiska, organizowane przez SP nr 6, SP nr 3, SP 16 oraz Specjalne Ośrodki Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i 2.

Jak poinformowała Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji, półzimowiska, które odbędą się 2 turnusach (24.01-28.01 oraz 31.01 – 4.02), przewidziane są dla 520 uczniów. Pełen koszt pobytu uczestnika wynosi 480 zł za jeden turnus, ale miasto dofinansowuje ten koszt w 60 proc. W związku z tym odpłatność, jaką ponosi rodzic to 200 zł (uwzględniając wyżywienie). Z płatności zwolnione są dzieci kierowane na półzimowiska przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych. W grupach integracyjnych w obu ośrodkach szkolno-wychowawczych są jeszcze wolne miejsca.

Wśród propozycji na czas ferii znalazły się również zajęcia artystyczne, które będą odbywały się w MDK i Galerii El. MDK przygotował bogatą ofertę bez ograniczeń wiekowych dla wszystkich uczniów elbląskich szkół.

– Zachęcam szczególnie do uczestnictwa w zajęciach muzycznych, m .in. przewidziany jest teatr muzyczny, nauka gry na ukulele, zajęcia rytmiczno-taneczne, zajęcia plastyczne, zajęcia z nauki języków obcych (angielski, hiszpański) a także zajęcia z technik szybkiego czytania. Są jeszcze wolne miejsca – dopowiada Małgorzata Sowicka,

Galeria EL na czas ferii przygotowana zajęcia kulturalne inspirowane ostatnimi wystawami. Pierwszy tydzień będzie związany z wystawą „A wszystko co istnieje jest miłością”. Drugi z „Krajobrazem / Metamorfozami Wyobraźni”. Każdy dzień ma mieć swój motyw przewodni wokół którego będą działy się animacje i warsztaty dla uczestników.

W dniach 28-30 stycznia w Elblągu odbędzie się również ogólnomiejska impreza dla dzieci pn. Przebojowa zima w mieście z Radiem Zet.

– To z myślą o tych dzieciakach, które nie mogą wyjechać na stoki, namiastka tych prawdziwych stoków i atrakcji przeniesiona na rynki miast – podkreślał Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Kultury. Wśród tych atrakcji znaleźć ma się m.in. lodowisko syntetyczne, górka do snowtubingu, strefa snowboardu, konkursy, animacje, zawody i dużo dobrej muzyki – dodaje.

O feriach w wymiarze sportowym, opowiadał zaś Marek Kucharczyk, dyrektor MOSiR-u.

– Planujemy ok. 110 różnego rodzaju zajęć, szacujemy, że z naszej oferty w ciągu dwóch tygodni skorzysta ok. 6500 osób – podkreślił. Do dyspozycji dzieci i młodzież będą miały lodowisko ora krytą pływalnię przy Robotniczej, gdzie będą odbywać się różnego rodzaju animacje. W Hali Sportowo-Widowiskowej chętni będą mogli skorzystać z zajęć z piłki nożnej, piłka ręcznej, judo, siatkówka tenis stołowy czy kickboxing.

– Zapraszamy również do Bażantarni na warsztaty ze snowbike’u, zajęcia z survivalu oraz do udziału w Miejskiej Wycieczce Rowerowej – zachęca Marek Kucharczyk

Organizacja tegorocznych ferii, bez kosztów własnych poszczególnych jednostek, pochłonął z miejskiego budżetu 217 tys. zł.

Przy okazji konferencji zaprezentowano także nową kartę MOSIR. Dzięki niej będzie można poruszać się po całej bazie sportowej, będącej w zasobach jednostki. Dochodzi do tego aspekt ekonomiczny, bo doładowanie minimalne karty wynosi 50 zł, a klient otrzymuje dodatkowo 5 zł bonusu do wykorzystania.

Pełen program TUTAJ

PRZYDATNE LINKI:

FERIE W GALERII EL tydzień 1
FERIE W GALERII EL tydzień 2
FERIE W MDK
STRONA MOSiR
STRONA – TURYSTYKA.ELBLAG.EU
STRONA – TURYSTYKA.ELBLAG.EU – KALENDARZ IMPREZ
STRONA – TURYSTYKA.ELBLAG.EU – FERIE Z RADIEM ZET

Print Friendly, PDF & Email