Elbląski sztab WOŚP przygotowuje się do kolejnego finału

Elbląski sztab WOŚP przygotowuje się do kolejnego finału
Fot. Mateusz Misztal

Elbląg po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem wielki finał odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia.

Tym razem finał WOŚP zaplanowano na 28 stycznia. W trakcie 32 edycji zbierane będą fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

– Bardzo dziękuję organizacjom pozarządowym, na które zawsze mogę liczyć – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Przygotowujemy się już. (…) Niby to dużo (czasu – przyp. red.), ale sami wiemy, że żeby wszystko dopiąć, to trochę czasu to zajmuje. Sztabiki, wolontariusze, żeby te wszystkie elementy ze sobą zagrały to trochę czasu potrzeba. Z naszej strony jest też deklaracja wsparcia, mówię tu o instytucjach samorządowych. Zawsze to podkreślałem i nadal będę podkreślał. Nie jest ważny rekord, nie jest ważne to ile się uzbiera do puszek, ile ludzie wpłacą. (…) Ważne jest to, że co roku mamy ludzi dobrej woli, którzy potrafią się podzielić, dają swoje pieniążki, by innym móc pomóc – dodaje prezydent.

Po raz kolejny finał WOŚP wypadnie w momencie, gdy w Elblągu będą trwały ferie zimowe.

– W związku z tym Elbląg zacznie grać wcześniej. Myślę, że po święcie Trzech Króli pierwsze sztaby ruszą i będą grać do ferii zimowych. 28 stycznia odbędą się głównie te imprezy centralne, które planujemy zorganizować na Starym Mieście i tradycyjnie zakończyć to światełkiem do nieba – zaznacza Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP. – Dziś zapraszamy sponsorów, firmy, które chciałyby wesprzeć organizację 32 finału do kontaktu z nami – dodaje.

Firmy chętne, by wesprzeć elbląską część WOŚP mogą kontaktować się mailowo lub poprzez Facebookowy fanpage. Wszelkie informacje odnośnie możliwości kontaktu, w tym numer telefonu, znajdują się na stronie internetowej wosp-elblag.pl

W przyszłym tygodniu ruszy rejestracja wolontariuszy.

– Tak jak w poprzednim roku, otrzymaliśmy 450 identyfikatorów. Liczymy na to, że te 450 osób wyjdzie z puszkami w miasto i będziemy razem celebrować ten finał – wskazuje Gabriela Zimirowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. – Prawdopodobnie od 15 listopada będzie można zacząć rejestrację wolontariuszy. Zapraszamy w przyszłym tygodniu do Centrum Wolontariatu, gdzie pomożemy się zarejestrować – dodaje.

Podczas rejestracji niezbędne będzie zdjęcie i dowód tożsamości (dowód osobisty, legitymacja szkolna). Osoba niepełnoletnia musi mieć ze sobą także pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

– Można się także zarejestrować przez stronę iwolontariusz.org.pl, nie trzeba już wówczas do nas przychodzić. My tylko potwierdzamy później tożsamość i ta metoda rejestracji jest coraz bardziej popularna, nie wymaga wielkiego wysiłku – zaznacza Zimirowska.

RCW planuje, by komplet wolontariuszy – 450, był zarejestrowany do 31 grudnia. W minionym roku elbląski sztab WOŚP zebrał 664 191,97 zł.

Print Friendly, PDF & Email