Dubaj 2019: Są pierwsze medale. W weekend kolejne starty Polaków

W czwartek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęły się Paralekkoatletyczne MŚ. Nasi reprezentanci już pierwszego dnia wywalczyli trzy medale.

Wicemistrzem świata został Lech Stoltman (Start Gorzów Wlkp.), który startował w finale pchnięcia kulą na siedząco (kat. F55). Wynik 12.22, to jego życiowy rekord. W tym samym finale wystapiło dwóch innych naszych reprezentantów: Karol Kozuń (zajał piąte miejscce) i Damian Ligięza (siódmy).

W konkursie rzutu dyskiem (kat F52) biało-czerwoni wywalczyli aż dwa medale – srebro powędrowało do Piotra Kosewicza, a brąz do Roberta Jachimowicza. Podobnie jak w pchnięciu kulą, także i tu w finale wystąpiło trzech Polaków. Szóste miejsce zajął elblążanin Rafał Rocki.

– Aby pójść do przodu czasem trzeba zrobić mały kroczek w tył. Trudne zawody i mega dużo emocji. Liczyłem na 5. miejsce mam 6. W rankingu świata wygląda to fajnie, ale moje oczekiwania to pudło w Tokio – napisał po zawodach na swoim profilu na Facebooku Rocki.

Wczoraj medal wywalczył Aleksander Kosakowski startujący w biegu na 1500 metrów niewidomych i niedowidzących z przewodnikiem. Wraz z Aleksandrem biegł Krzysztof Wasilewski. Panowie swój bieg ukończyli na 3. miejscu.

Weekend pełen medalowych szans

W sesji porannej zaplanowano m.in. rzut maczugą (tu wystąpi Maciej Sochal) oraz pchnięcie kulą (kat. F 37). W tej drugiej konkurencji dwóch Polaków: Tomasz Ściubak i Jakub Mirosław. Po południu w finale skoku w dal pań o medale powalczą Anna Trener-Wierciak i Róża Kozakowska. Na 400 metrów pobiegną panowie: Jakub Nicpoń (kat. T13) i Michał Kotkowski (kat. T37).

• Marta Piotrowska (skok w dal – kat. F37) – godz. 15:03
  • Krzysztof Ciuksza (bieg na 100 m – kat. T36) – godz. 16:23 (jeśli awansuje w porannych eliminacjach)
  • Jagoda Kibil (bieg na 100 m – kat T35) – godz. 16:31
  • Daniel Pek (bieg na 400 m – kat. T20) godz. 16:50
  • Tomasz Paulinski (pchnięcie kulą – kat. F34) – godz. 17:23