Dołącz do IKS Atak Elbląg

Dołącz do IKS Atak Elbląg
Fot. Rafał Sułek

IKS Atak Elbląg zachęca osoby z niepełnosprawnościami do wstąpienia do poszczególnych sekcji sportowych. Nabór do każdej z sekcji jest otwarty przez cały rok.

Siatkówka na siedząco osób z niepełnosprawnością ruchową (halowa i plażowa), siatkówka na stojąco osób z niepełnosprawnością intelektualną, pływanie i lekkoatletyka, ciężary, judo osób z niepełnosprawnością intelektualną, boccia, nordic walking, tenis stołowy, łyżwiarstwo szybkie osób z niepełnosprawnością intelektualną i hokej na sledżach – każdy znajdzie coś dla siebie. IKS Atak Elbląg zachęca osoby z niepełnosprawnościami do aktywnego spędzania czasu.

Do dołączenia do sekcji hokejowej zachęca, grający na pozycji bramkarza w reprezentacji Polski i IKS Atak Elbląg, Kamil Zgórzyński.

– Obecnie jest niewielka ilość osób, które uprawiają tę dyscyplinę sportu. Jesteśmy jedyną w Polsce drużyną i to do Elbląga z całej Polski zjeżdżają zawodnicy by trenować. W tym roku mamy zaplanowane mistrzostwa świata w Anglii, w ubiegłym roku byliśmy na mistrzostwach świata w Szwecji. Sekcja hokeja na sledżach istnieje od kilkunastu lat. Zależy nam na tym, by istniała nadal, ale by było to możliwe potrzebni są nowi zawodnicy, dlatego gorąco zachęcam, by osoby z niepełnosprawnością ruchową zgłaszały się do nas – podkreśla Kamil Zgórzyński, który w barwach reprezentacji gra od dwóch lat, a trenuje od czterech. – Jest to sport wymagający nie mniej jednak bardzo widowiskowy, ale zależy nam na tym, by osoby z niepełnosprawnościami wyciągnąć z domów i zaangażować do działania. Przyjeżdżają do nas osoby z Lublina, jest też zawodnik ze Śląska, z pod Torunia, ze Szczecina, a myślę że możemy znaleźć też wielu chętnych tu – w Elblągu i okolicach. Wielu z nich pewnie nie wie o istnieniu takiej dyscypliny sportowej. Przyjąłem taką misję, żeby tym ludziom poprzez sport pomóc – dodaje.

Osoby chętne, by spróbować hokeja na slegdach mogą kontaktować się z trenerami: Tomaszem Woźnym (508 175 577) oraz Sylwestrem Flisem (507 149 900). Treningi dla nowych chętnych rozpoczną się w okolicach listopada.

Nabór do poszczególnych sekcji trwa cały rok.

Fot. mat. prasowe / IKS Atak Elbląg
Print Friendly, PDF & Email