Czas na rolki

Fot. Mateusz Misztal

Elbląskie lodowisko Helena w okresie letnim będzie przeistaczać się w miejsce do jazdy na rolkach. Pomysł wniosła Dorota Jaskulska, prezes klubu UKS Wikingowie, zgłosiła go do budżetu obywatelskiego i dziś inwestycja została otwarta.

– UKS Wikingowie wniósł propozycję, żeby płytę na której zimą jest mrożona woda, można było wykorzystać całorocznie – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Cieszę się, że projekt ten został dostrzeżony i wygrał w głosowaniu budżetu obywatelskiego – dodaje.

– Wikingowie mieli wielkie marzenie, żeby trenować, kiedy płyta lodowiska jest rozmrożona, niestety w Elblągu nie było takiego miejsca, ponieważ hokej jest bardzo wymagający, wymaga odpowiedniej infrastruktury. Marzenie się spełniło. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy oddali głos na nasz projekt, dziękujemy panu prezydentowi i wszystkim urzędnikom Urzędu Miasta i MOSiR-u, że udało się wykonać ten projekt tak szybko i w wakacje możemy już przygotowywać się do następnego sezonu. Do tej pory mogliśmy trenować tylko pół roku, teraz będziemy mogli trenować i szykować się do zawodów przez cały rok – mówi Dorota Jaskulska, pomysłodawczyni projektu, prezes UKS Wikingowie. – Mamy nadzieję, że mieszkańcy Elbląga będą przychodzili tutaj, że rolkowisko będzie miejscem spotkań wszystkich elblążan, że będą tutaj jeździć, bawić się, uprawiać sport – dodaje.

Podłoże na którym będzie można jeździć na rolkach wykonane zostało z polipropylenu. Koszt inwestycji to 380 tys. zł.

KLIKNJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYADRZENIA
Print Friendly, PDF & Email