Zagrali i pomogli

Zagrali i pomogli
Fot. Adminstrator

Piękne gole, spektakularne interwencje bramkarzy, aż 21 drużyn, wiele pozytywnej energii i jeden wspólny cel – wsparcie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu.

Po raz drugi Hala Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kościuszki wypełniła się piłkarskimi emocjami. Dla SOSW nr 1 zagrali: Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód, KMP Elbląg, ZSTI, ZSM, Żandarmeria Wojskowa , Pułk Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, Energa, Wojewódzki Szpital Zespolony, SOSW nr 1, EL-Hurt, Służba Celno Skarbowa, Straż Graniczna, KM Państwowej Straży Pożarnej, WMZPN, PZU, Nadleśnictwo Elbląg, Old Boys Olimpia Elbląg, Areszt Śledczy, Morski Oddział Straży Granicznej, KPP Braniewo i TVP.

Rok temu najlepiej spisała się drużyna TVP, której w tym roku nie udało się jednak obronić tytułu sprzed roku. Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego powędrował do Przyjaciół SOSW nr 1, którzy w finale pokonali drużynę EL-HURT 2:0.

– Za nami dzień pełen emocji i wielu wrażeń. Rywalizacja na boisku była bardzo zacięta, każdy chciał zdobyć puchar i pobić mistrza i to się udało – mówi Ewelina Deja, v-ce dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu. – Dziś bardzo ważna była dobra zabawa. Tym najważniejszym celem była jednak zbiórka pieniędzy na doposażenie naszego placu do integracji sensorycznej – dodaje.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wystąpił zespół Szalone Małolaty. Młodzi adepci piłki nożnej z MKS Concordia Elbląg zaprezentowali jak wygląda ich trening. Tuż po meczu finałowym na parkiecie pojawiła się Formacja Taneczna Cadmans Latino Cocca. W trakcie trwania imprezy odbyła się loteria fantowa. Nie zabrakło też dobrego jedzenia i kiermaszu rękodzieła.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo bardzo nam się ta impreza rozrosła. Jeśli porównamy tę edycję do tej pierwszej, no to tam stawialiśmy pierwsze kroki i one już były efektowne, ale teraz to już przeszło najśmielsze oczekiwania. Dużo drużyn, bo aż 21, dużo wyższy poziom niż przed rokiem. Poza tym, że musimy rozcierać siniaki po starciach z drużynami reprezentującymi służby mundurowe, bo te jak zwykle fizycznie świetnie przygotowane, to muszę powiedzieć, że atmosfera naprawdę bardzo fajna. Wszyscy grali tutaj fair play – zaznacza Rafał Patyra, dziennikarz TVP Sport. – Każdy miał świadomość przed jak liczną publicznością tutaj gramy i jak fajny jest ten cel na jaki gramy. Cieszę się, że mogliśmy dobrze się bawiąc, grając w piłkę, zrobić coś dobrego. Mamy nawet jako Telewizja Polska takie motto „Gramy i pomagamy” i staramy się jak najwięcej w to motto wpisywać. Elbląg to już jest stały punkt na takiej naszej corocznej trasie. Lubimy tutaj przyjeżdżać. Spotkaliśmy tu ludzi o gorących i otwartych sercach. Myślę, że jeśli pojawi się kolejne zaproszenie, to na pewno tutaj przyjedziemy – dodaje.

Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz fotorelację z wydarzenia:

 

Print Friendly, PDF & Email