Wrocław: Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów

Wrocław: Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów

Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej wznawia przyjmowanie pacjentów i działalność swoich oddziałów oraz laboratorium. To efekt powrotu do pracy kilkudziesięciu osób z personelu, które odbyły kwarantannę.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w poniedziałek, że Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu od wtorku (7 kwietnia) wznawia przyjmowanie pacjentów.

– Przywrócenie funkcjonowania szpitala możliwe jest ze względu na powrót z kwarantanny około 70 przebadanych osób z personelu medycznego. Uruchamiamy oddział pulmonologiczny, torakochirurgię oraz OIOM. Natomiast w środę (8 kwietnia) wznowi pracę przyszpitalne laboratorium – dodał rzecznik.

Łącznie w szpitalu zakażenie potwierdzono u 53 osób, z czego 41 to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe oraz pracownicy szpitalnej kuchni. Zakażenie stwierdzono także u 12 pacjentów. Jest to bilans po przebadaniu ponad 550 osób.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCCP) w niedzielę 29 marca wstrzymało przyjęcia nowych pacjentów.

Pierwsze przypadki zakażenia w DCCP stwierdzono we wtorek 24 marca. Chorobę potwierdzono wówczas u 22 osób, w tym u 16 z personelu medycznego i u sześciu pacjentów z oddziału pulmonologicznego tego szpitala. Źródłem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie.

Roman Skiba (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay