W-M: 79 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba

W-M: 79 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba
Fot. Pixabay

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki przekazał dziś rano informacje o nowych zakażeniach i wyzdrowieniach w regionie. Najwięcej zakażeń odnotowano w Olsztynie. 67 kolejnych osób wyzdrowiało.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia minionej doby w całym kraju odnotowano 5 068 zakażeń, 63 osoby zmarły.

Najwięcej nowych zakażeń z terenu woj. warmińsko-mazurskiego odnotowano w: Olsztynie (18) i powiecie gołdapskim (13).

Koronawirusa potwierdzono także u osób z powiatów: olsztyńskiego (8), nidzickiego (7), m. Elbląg (6), oleckiego (5), iławskiego (5), ostródzkiego (4), lidzbarskiego (3), szczycieńskiego (3), węgorzewskiego (3), mrągowskiego (2), bartoszyckiego (1) i działdowskiego (1).

W ciągu doby zmarła jedna osoba z powiatu działdowskiego. To 83-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Działdowie, która miała choroby współistniejące.

Urząd Wojewódzki przekazał także informację o nowych ogniskach w: Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Gołdapi, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Nidzicy i w szpitalu w Biskupcu.

Poinformowano również o 67 kolejnych wyzdrowieniach. Najwięcej osób uznano za zdrowe w powiecie nowomiejskim (20). 16 osób wyzdrowiało z powiatu działdowskiego, 10 z kętrzyńskiego, 8 z bartoszyckiego, 4 z ostródzkiego, 3 z piskiego, 2 z giżyckiego, 2 z mrągowskiego i 2 z Nidzickiego.

Od początku pandemii na terenie województwa odnotowano 2718 zakażeń, 1319 osób wyzdrowiało 37 zmarło.

MM
Print Friendly, PDF & Email