Teściowe dziś świętują

Teściowe dziś świętują
Fot. pixabay.com

Od lat są często obiektem żartów, kpin, wrednych komentarzy. Wielu uważa, że nie bez powodu. Jednakże 5 marca obchodzą swoje święto. Pozostawmy więc swoje urazy i stereotypy, przynajmniej ten jeden dzień w roku bądźmy dla nich mili. Pamiętajmy, że teściowe, bo to o nich mowa, to także nasze matki.

Jakby się wydawać mogło Dzień Teściowej nie jest niczym nowym. Święto zostało ustanowione w latach 80–tych jako wyraz szacunku i wdzięczności synów i zięciów za ich zainteresowanie i pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu wspólnego gospodarstwa domowego i rozwiązywaniu trudnych problemów. Pierwszy raz Dzień Teściowej obchodzono we Francji.

Teściowe w powszechnym rozumowaniu są to kobiety z natury wredne, złośliwe, nieprzyjazne. Wiele małżeństw powie, że teściowe potrafią zatruć życie niejednej kobiecie (jak ona źle karmi mojego kochanego synka) i niejednemu mężczyźnie (gdybyś wyszła za Marka, dzisiaj miałabyś piękny dom z ogrodem) to jednak raz w roku należy im się odrobina szacunku. W końcu nie kto inny jak „mamcia” dała życie nam i naszej drugiej połówce. Teraz w szalonym tempie ówczesnego świata często jest jedynym, a zarazem najlepszym, opiekunem naszych dzieci.

Z tej też okazji, wszystkim Teściowym życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości do nas Zięciów i Synowych, a także radosnego przeżywania każdego dnia w otoczeniu najbliższych i kochających Was dzieci.

Print Friendly, PDF & Email