Seniorze - w każdy wtorek wybierz "Kierunek: Zdrowie"

Seniorze - w każdy wtorek wybierz "Kierunek: Zdrowie"

Pod hasłem „Ruszaj się i ciesz się zdrowiem” już 23 kwietnia rozpocznie się trzeci cykl popularnych wśród elbląskich seniorów bezpłatnych spotkań w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie”.

– Kampanię „Kierunek: Zdrowie” organizujemy już po raz trzeci. Jej celem jest przekazanie seniorom wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Ważne jest również to, aby osoby starsze nie były same, by wyszły z domów. Wiemy, że dzięki poprzednim edycjom nawiązały się nowe przyjaźnie – i to jest ogromna wartość tych spotkań. Już dziś więc serdecznie zapraszam Państwa do udziału. Mam nadzieję, że w tym roku przygotowane zajęcia i warsztaty również spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Elbląga – podkreśla Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Podczas tegorocznych wykładów,

warsztatów oraz zajęć taneczno – ruchowych specjaliści przekażą seniorom wiedzę między innymi na temat tego, jak dbać o serce i stawy. Będą również zajęcia na temat ziół, wiosny w ogrodzie oraz warsztaty ze stylistką. Spotkaniom towarzyszyć będą  degustacje zdrowej żywności.

Spotkania odbywać się będą przez sześć tygodni – co wtorek, od 23 kwietnia do 28 maja w godz. 13.00 – 15.00. Pierwsze pięć spotkań, odbędzie się w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135, ostatnie natomiast w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha 3-4.

Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu.