Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta

Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta
Fot. nadesłane

Warto zarezerwować sobie czas i w najbliższy weekend odwiedzić Stare Miasto. W sobotę (30.09) przez trzy godziny będzie można tu poznawać tajniki królewskiej gry, czyli szachów. Z kolei w niedzielę (1.10) każdy chętny będzie mógł odkryć sekrety elbląskiej starówki, biorąc udział w grze terenowej. 

Przed nami kolejny weekend z ciekawymi propozycjami dla mieszkańców na elbląskiej starówce.

W sobotę Szacholandia

W sobotę (30.09) organizatorzy zapraszają na ul. Stary Rynek (koło Ratusza Staromiejskiego), gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się Szacholandia. To będzie doskonała okazja dla każdego chętnego do poznania tajników tej królewskiej gry, a także sprawdzenia swoich umiejętności szachowych pod okiem fachowców.

Szachy to jedna z najstarszych gier, która pomimo upływu czasu, cieszy się niesłabnącą popularnością.

– W programie wydarzenia: symultana szachowa z najlepszym elbląskim juniorem Szymonem Trochimczukiem, kloc rodzinny, czyli gra w parach, a także blitz – szachy błyskawiczne. Dodatkowo przewidziane są zabawy szachowe: szachy biegane, bilard szachowy, a także rysunki kredą. Do tego gry towarzyskie: szachy japońskie, szachy plenerowe, szachy na trzy osoby, szachy na cztery osoby oraz szachy Harr’ego Pottera – informuje Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Elbląg, który organizuje wydarzenie razem z Miastem Elbląg.

Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali gadżety szachowe oraz słodycze. Wydarzenie potrwa do godz. 15. W przypadku niekorzystnej aury Szacholandia odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim.

W niedzielę gra terenowa

W niedzielę (1.10) Elbląski Klub Orienteeringu Gryf zaprasza do udziału w grze terenowej „Poznaj sekrety elbląskiej starówki”. Biuro zawodów będzie się znajdowało na ul. Stary Rynek w pobliżu Ratusza Staromiejskiego. Początek o godz. 14:30. Zabawa potrwa trzy godziny.

– Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie punktów w dowolnej kolejności na podstawie ich opisów. Na dzieci na mecie będą czekały medale oraz słodycze. Do gry będzie można się zapisać między godz. 14:30 a 17:00 – informują organizatorzy.

Do udziału organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. To może być wspaniała propozycja na ciekawy spacer po elbląskiej starówce dla całych rodzin. Udział w zawodach jest bezpłatny.

UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email