Poznań: „Rowerowy Zawrót Głowy"

Poznań: „Rowerowy Zawrót Głowy"

Już o godz. 8:00 w hali nr 2 rozpoczął się maraton „Rowerowy Zawrót Głowy” organizowany przez Stowarzyszenie Rybczyński Team. Punktualnie w samo południe swoją siłę i wytrzymałość na rowerach przetestowali prezydenci Poznania i sportowcy. W ramach 28. Finału WOŚP nie brakowało także innych atrakcji.

Od godziny 10:00 w całym budynku swój sprzęt rozstawili strażacy-ochotnicy i ratownicy medyczni. Przygotowali oni symulację akcji ratunkowej po wypadku samochodowym. Natomiast pod okiem studentów i wykładowców Uniwersytetu Medycznego można było nauczyć się skutecznej reanimacji na profesjonalnych fantomach.

O swojej pasji opowiedzieli też członkowie grup rekonstrukcyjnych: policyjnej oraz Legionu 501 (Gwiezdne Wojny). Można było również posłuchać o pracy nurków, obejrzeć retro motory i kupić gadżety w Siema Shopie. Dla najmłodszych przygotowano przestrzenne puzzle i jengę. Tradycyjnie już do puszek WOŚP zbierali wolontariusze z psami – golden retrieverami.

Na wszystkich zgłodniałych czekały food trucki, które już o godz. 10 rozstawiły się przed halami. Na terenie MTP pojawiła się też karuzela i mobilne punkty krwiodawstwa.

Licytacje: złota PEKA, książka Pawła Adamowicza i szachownica mistrzów
W samo południe w hali Poznań Congress Center rozpoczną się licytacje (parter, wejście od hali nr 2). Będzie można zdobyć m.in. złote karty PEKA z podpisem prezydenta miasta. To karty kolekcjonerskie, ale zwycięzcy licytacji będą mogli z nich normalnie korzystać po doładowaniu.

Licytowane były również przedmioty przekazane przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Wśród nich m.in. Okrąglak z klocków Lego pochodzący z wystawy „Poznań w miniaturze z klocków Lego”, której pomysłodawcą jest motorniczy poznańskiego MPK Mateusz Wawrowski, znany również w mediach społecznościowych jako „Mateusz buduje”. Poza tym na aukcję trafiły m.in.: książka w gwarze poznańskiej z autografem Jacka Jaśkowiaka, miody z pierwszej miejskiej pasieki „Miód w sznupie” (zebrane z Cytadeli), koszulki z linii Wolne Miasto Poznań (3 wzory: Szacunek ponad wszystko, Poznańskiej dumy płomień, Cześć i chwała tolerancji) oraz plakat 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego z autografami muzyków. Prezydent miasta przekazał również dwa egzemplarze książki „Dżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, Prezydentem Poznania” z dedykacją oraz książkę autorstwa Pawła Adamowicza „Gdańsk jako wspólnota” z dołączonym listem i życzeniami z grudnia 2018 r.

– Na aukcjach online będzie też można wylicytować wyjątkowy motocykl, składany przez cały rok przez pasjonatów, odrestaurowany i gotowy do jazdy – podkreśla Patrycja Danielewska ze sztabu Ławica.

Oprac. Red.
Fot. i źródło: poznan.pl

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.