Kto najlepiej pokonuje bariery?

Kto najlepiej pokonuje bariery?
Fot. Pixabay

Konkurs „Kraków bez barier” od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także postawy, inicjatywy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm. Dziś (3 lipca) poznamy wyniki 13. edycji konkursu.

Od ubiegłego roku konkurs „Kraków bez barier” funkcjonuje w rozszerzonej formule. Nagrodami i wyróżnieniami honorowane są zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Do tegorocznej edycji konkursu „Kraków bez barier” 2019 wpłynęło ponad pięćdziesiąt zgłoszeń w pięciu kategoriach:

  • Budownictwo dostępne – obszary: obiekty użyteczności publicznej, przestrzeń publiczna, obiekty i przestrzenie zabytkowe;
  • Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze;
  • Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami;
  • Osobowość roku;
  • Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Zwycięzców wybiera jury konkursowe powołane przez prezydenta Krakowa. Laureaci otrzymają okolicznościowe statuetki oraz możliwość posługiwania się konkursowymi tytułami podkreślającymi ich społeczne zaangażowanie.

Laureatów tegorocznej edycji plebiscytu poznamy podczas gali zaplanowanej na piątek (3 lipca) o godz. 13:00. Gala zostanie zorganizowana zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, a wszyscy zainteresowani mogą ją śledzić za pośrednictwem facebookowego profilu Krakowski Generator Społeczny.

Fot. mat. prasowe
Źródło: UM Kraków
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email