Jak pies z kotem…

To zdecydowania najbardziej osobisty i intymny film ostatnich lat polskiej kinematografii. Janusz Kondratiuk zaprasza nas do swojego prawdziwego domu i obrazuje, trudną i pełną miłości relację z bratem.

„Jak pies z kotem” to historia braci Janusza i Andrzeja Kondratiuków. W wyniku udaru starszy brat doznał paraliżu całego ciała, a w dodatku jego umysł zaczął płatać figle. Iga Cembrzyńska (w tej roli ostatnio nagrodzona Orłem 2019 Aleksandra Konieczna), wieloletnia partnerka nie jest w stanie opiekować się niepełnosprawnym mężem. Tym samym ceniony reżyser trafia do domu młodszego brata Janusza (Robert Więckiewicz). Pod jednym dachem znajdują się dwa trudne charaktery, które wciąż toczą ze sobą zacięte boje. Jednak w całej tej historii ważny jest czas, a dokładniej ostatnie miesiące życia Andrzeja. Jak wyglądały? Czy bracia odnajdą w sobie dawną braterską więź? Przekonajcie się sami.

Słodko-gorzki dramat Kondratiuka to nie tylko ukłon w stronę niepełnosprawnego brata, obraz ich trudnej relacji, ale także dawka dobrego humoru, prozy życia i psychodeliki.

Weronika Wójcik

Fot. kadr z filmu