Grudziądz: Czas na relokację pacjentów

Grudziądz: Czas na relokację pacjentów
Fot. UM Grudziądz

Wojewoda kujawsko-pomorski podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań szpitala do przyjęcia pacjentów z koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym zapadła decyzja o relokacji hospitalizowanych osób.

Obecnie trwają przygotowania do przeniesienia części pacjentów do innych placówek opieki zdrowotnej oraz wypisu tych osób, które mogą opuścić grudziądzki szpital i udać się do domów. Pozostali pacjenci zostaną przewiezieni do szpitali wskazanych przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Bliscy będą informowani o miejscu przemieszczania pacjentów.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami podstawowa opieka zdrowotna oraz opieka nocna i świąteczna będzie funkcjonowała normalnie. Aktualnie poradnie specjalistyczne oraz podstawowej opieki zdrowotnej będą przyjmowały pacjentów po wstępnej ocenie w miejscach wytyczonych przed wejściem do szpitala.

Władze apelują o dokonywanie rejestracji telefonicznej oraz przychodzenie na umówioną godzinę, aby zminimalizować ryzyko gromadzenia się większej liczby osób.

Szpital nie pozostawi bez opieki pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia z terenu Grudziądza i okolic. W tym celu wydzielony zostanie budynek „O”, który obsłuży osoby, dla których transport do innych placówek medycznych w celu udzielenia pomocy z powodu zagrożenia życia będzie niemożliwy.  

O rozpoczęciu relokacji i kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Beata Adwent
Rzecznik Prasowy
Fot. UM Grudziądz 
Print Friendly, PDF & Email