Olsztyn: Zawieszamy działalność Nieodpłatnych Punktów Pomocy Prawnej

Olsztyn: Zawieszamy działalność Nieodpłatnych Punktów Pomocy Prawnej
Fot. pixabay.com

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, informujemy o konieczności podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Tymczasowo zawieszona zostaje działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach.
Wprowadzona zostaje możliwość udzielania porad przez telefon i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem może złożyć (za pośrednictwem e-mail: pomocprawna@olsztyn.eu) wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej). Wówczas radca prawny/adwokat udzielający nieodpłatnej pomocy prawnej  porozumie się z wnioskodawcą w umówionym terminie.

Przewidywany termin przywrócenia działania punktów 25.03.2020.

Źródło: olsztyn.eu
Print Friendly, PDF & Email